Աղվան Հովսեփյանի գործով ՀՔԾ-ն անելանելի վիճակում է. խուզարկել են Լուսակերտում և Ապարանում գտնվող տներն ու ոչինչ չեն առգրավել
29/09/2021 18:56
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ, ՔԿ նախկին նախագահ Աղվան Հովսեփյանի գործով քննիչները հայտնվել են անելանելի վիճակում՝ չի հաջողվում գտնել որևէ ռեալ ապացույց։
Սեպտեմբերի 28-ին ՀՔԾ-ն խուզարկություններ է կատարել Աղվան Հովսեփյանի ընտանիքին պատկանող՝ Լուսակերտում և Ապարանում գտնվող տներում, սակայն գործնականում ոչինչ չեն առգրավել, չեն կարողացել գտնել որևէ իրեղեն ապացույց, որը կարող է հետաքրքիր լինել քննության համար։
Կայքը գրում է, որ այս պահին Աղվան Հովսեփյանի դեմ քրեական գործը կառուցված է ընդամենը կասկածելի անցյալ ունեցող երկու անձի ցուցմունքի վրա, սակայն անգամ նրանց ցուցմունքներում, «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով, որևէ խոսք չկա Հովսեփյանին տրված կաշառքի մասին։ Ավելին՝ նշել են, որ անձամբ կաշառք չեն տվել։

Специальная следственная служба оказалась в безвыходном положении: при обысках в домах Агвана Овсепяна в Лусакерте и Апаране ничего не найдено
29/09/2021 19:17
В связи с делом Агвана Овсепяна Специальная следственная служба в панике: при обысках в домах в Лусакерте и Апаране ничего не найдено, не удается найти фактические доказательства.
По сведениям «Фактинфо» следователи по делу бывшего генпрокурора, бывшего руководителя Следственного Комитета Армении Агвана Овсепяна оказались в безвыходном положении: не удается найти хоть какое-то реальное доказательство его вины.
28 сентября Специальная следственная служба произвела обыски в домах в Лусакерте и Апаране, принадлежащих семье А.Овсепяна, однако не было найдено ничего, что могло бы представлять интерес для следствия.
Фактически, уголовное дело в данный момент построено на показаниях двух лиц с сомнительным прошлым, но, как стало известно «Фактинфо», в их показаниях нет и слова о взятке, переданной А.Овсепяну. Более того, свидетели сообщили, что не давали взяток.