«Մեր երաժշտական աշխարհը կորցրեց մի վառ անհատականություն». Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հայկոյի մահվան կապակցությամբ
29/09/2021 16:02
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՀՀ վաստակավոր արտիստ, երգիչ, երգահան Հայկ Հակոբյանի (Հայկո) մահվան կապակցությամբ։
«Խոր ցավով տեղեկացա Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր արտիստ, երգիչ, երգահան Հայկ Հակոբյանի (Հայկո) անժամանակ մահվան մասին:
Մեր երաժշտական աշխարհը կորցրեց մի վառ անհատականություն, որն աչքի էր ընկնում ինքնատիպությամբ ու յուրահատուկ ճաշակով, ինչի վկայությունը հանրության կողմից սիրված նրա ստեղծագործություններն են: Հայկ Հակոբյանի երգն ու երաժշտությունը մեղեդու և հնչյունի այն երկխոսությունն էր, որ միշտ մնալու է նրա արվեստի երկրպագուների սրտերում:
Ափսոսանքի խոր զգացումով ցավակցության ու մխիթարանքի խոսքերս եմ հղում Հայկ Հակոբյանի ընտանիքին, հարազատներին, բարեկամներին ու ընկերներին», - ասված է Արմեն Սարգսյանի ցավակցական ուղերձում:

Наш музыкальный мир лишился яркой личности, которая выделялась своеобразием и особым вкусом – Армен Саркисян выразил соболезнования в связи с кончиной Айко
29/09/2021 18:39
Президент Армении Армен Саркисян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Заслуженного артиста РА, певца, композитора Айка Акопяна (Айко), сообщает пресс-служба президента республики.
«С глубокой болью узнал о безвременной кончине Заслуженного артиста Республики Армения, певца, композитора Айка Акопяна (Айко).
Наш музыкальный мир лишился яркой личности, которая выделялась своеобразием и особым вкусом, о чем свидетельствуют любимые общественностью его произведения. Песня и музыка Айка Акопяна были тем диалогом мелодии и звука, который навсегда останется в сердцах поклонников его искусства.
С глубоким чувством сожаления шлю свои слова соболезнования и утешения семье, родным, близким и друзьям Айка Акопяна», - говорится в телеграмме соболезнования.