Կարեն Անդրեասյանն իր աշխատասենյակում փակցրել է Նիկոլ Փաշինյանի լուսանկարը և որոշումներ կայացնելիս նայում է նրան (Տեսանյութ)
30/09/2021 12:07
Նիկոլ Փաշինյանը մեր ղեկավարն է, և ընդհանրապես, պետության ղեկավարի լուսանկարը խորհրդանիշ է, և այո, լինում է ժամանակ, երբ աշխատանքային գործունեության ժամանակ, նայելով լուսանկարին, հիշում եմ, որ պետք է լինել ազնիվ անաչառ և պահպանել այն բոլոր պահանջները, որ մեր առաջ դրել է վարչապետը, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե իր աշխատասենյակում կախված է արդյոք Փաշինյանի լուսանկարը, և եթե այո, ապա որոշումներ կայացնելիս նայո՞ւմ է լուսանկարին։
«Խորհրդանիշներն ինձ օգնում են հիշել այն արժեքները՝ ինչի համար եմ ես աշխատում», - ասաց նախարարը։
Անդրեասյանի խոսքով՝ այն, ինչ արգելված չէ, թույլատրված է, և վարչապետի լուսանկարն իր սենյակում փակցնելն անձնական դիրքորոշում է։

Карен Андреасян повесил в своем кабинете фото премьер-министра и смотрит на него при принятии решений
30/09/2021 14:18
Никол Пашинян наш руководитель, и вообще, фотография главы государства – символ, и когда я смотрю на это фото во время работы, я помню, что нужно быть честным, объективным и соблюдать все требования, которые поставил перед нами премьер-министр, заявил сегодня на брифинге министр юстиции Карен Андреасян, отвечая на вопрос, висит ли в его кабинете фото Пашиняна, и если да, то смотрит ли он на нее при принятии решений.
«Символы помогают мне помнить о тех ценностях, ради которых я работаю», сказал министр.
По словам Андреасяна, что не запрещено, то разрешено, и решение повесить фото премьер-министра в своем кабинете – его личная позиция.