«Հրապարակ». Գորիսի ընտրություններում ՔՊ-ն միասնական չէ
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գորիսի հոկտեմբերի 17-ի ընտրություններում կարող է կրկնվել 2018-ի Աբովյանի պատմությունը, երբ ՔՊ-ականներ Ռոմանոս Պետրոսյանի ու Սասուն Միքայելյանի հակասությունների պատճառով իշխանական ռեսուրսը չմոբիլիզացվեց, արդյունքում պարտվեց ՔՊ-ական թեկնածուն։ Այստեղ էլ գրեթե նույն վիճակն է։ Մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանի և Արմեն Խաչատրյանի հարաբերությունները հարթ չեն։
Հիշեցնենք, որ Գորիսում ՔՊԿ-ի ցուցակը կգլխավորի 46-ամյա Վլադիմիր Աբունցը։ Նա Ագարակի մաքսատան նախկին պետն է եղել՝ 2019 թվականի մարտի 8-ից սկսած՝ չի աշխատում, ժամանակին բավականին ջերմ հարաբերություններ է ունեցել ՀՀԿ-ականների հետ և ՃՈ պետի նախկին տեղակալ Արմեն Խաչատրյանի մտերիմն է, ու վերջինիս շնորհիվ է ՔՊ-ում նրա թեկնածությունը հաստատվել։
Մարզպետը ցանկացել է իր տեղակալ Կարո Ավանեսյանին առաջ հրել, սակայն՝ ապարդյուն։ Ներթիմային պայքարին ներգրավվել են նաև ընտանիքների անդամները` փոխմարզպետի կինն օրերս Արմեն Խաչատրյանին ու նրա թեկնածուին քննադատող ստատուս է գրել, ապա ջնջել»։

«Грапарак»: В партии «Гражданский договор» нет единства, в Горисе может повториться история с выборами в Абовяне
30/09/2021 11:58
На предстоящих 17 октября выборах в органы местного самоуправления в Горисе может повториться история с выборами в Абовяне в 2018 году, когда из-за разногласий между членами «Гражданского договора» Романосом Петросяном и Сасуном Микаеляном ресурс власти не был мобилизован и в результате кандидат от «Гражданского договора» проиграл, пишет газета «Грапарак».
«Здесь практически такая же ситуация. Отношения между губернатором Меликсетом Погосяном и Арменом Хачатряном не складываются гладко.
Напомним, в Горисе список партии «Гражданский договор» возглавляет 46-летний Владимир Абунц. Он был начальником таможни Агарака, начиная с 8 марта 2019 года, не работает, в свое время имел довольно теплые отношения с бывшим заместителем начальника Дорожной полиции Арменом Хачатряном, и благодаря последнему его кандидатура была одобрена в партии «Гражданский договор».
Губернатор хотел продвинуть своего заместителя Каро Аванесяна, однако безрезультатно. В борьбу команд вовлеклись также семьи, супруга вице-губернатора на днях опубликовала статус с критикой в адрес Армена Хачатряна и его кандидата, но потом удалила», - пишет газета.