Մեր հոգատարությունն Արմեն Չարչյանի նկատմամբ եղել է բացառիկ. Արդարադատության նախարար
Պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանի առողջական վիճակն ինձ այնքան է մտահոգում, որ պարոն Չարչյանը համարյա ժամեր չի անցկացրել խցում, լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը։
«Արմեն Չարչյանն իր ազատազրկումն անկացրել է բժշկական հոսկողության ներքո», - ասաց Անդրեասյանը։
Ինչ վերաբերում է Չարչյանին այցելելուն, նախարարն ասաց, թե քաղաքական ընտրությամբ որևէ մեկին այցելելը կլիներ շատ խտրական։
«Մեր հոգատարությունը Արմեն Չարչյանի նկատմամբ եղել է բացառիկ և ես ամենօրյա ռեժիմով ստացել եմ զեկուցումներ, ամեն ինչ արել ենք օրինական, և հիմա, ըստ վերջին զեկուցումների, պարոն Չարչյանի առողջությանը որևէ վտանգ չի սպառնում։ Երաշխավորում եմ, որ պարոն Չարչյանը ստանում է սահմանադրությամբ, օրենքներով, միջազգային նորմերով սահմանված ամբողջ ուշադրությունը պետության կողմից», - ասաց Կարեն Անդրեասյանը։

Наша забота в отношении к Армену Чарчяну была исключительной – министр юстиции
Состояние здоровья профессора Армена Чарчяна настолько меня беспокоит, что господин Чарчян практически не проводил время в камере, заявил сегодня журналистам после заседания правительства министр юстиции Карен Андреасян.
«Армен Чарчян находился во время ареста под контролем врачей», - сказал Карен Андреасян.
Что касается посещения Армена Чарчяна, то министр юстиции сказал, что посещение  кого-либо из политических соображений было бы дискриминацией.
«Наша забота в отношении к Армену Чарчяну была исключительной и мы в каждодневном режиме получали доклады, все делали в рамках закона, и сейчас, согласно последним докладам, здоровью господина Чарчяна ничего не угрожает. Я гарантирую, что государство уделяет господин Чарчяну все предусмотренное Конституцией, законами и международными нормами внимание», - сказал Карен Андреасян.