Խաչատուր Խաչատրյանն ազատվել է Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի պետի պաշտոնից
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Խաչատուր Խաչատրյանին ՀՀ պաշտպանության նախարարության Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի պետի պաշտոնից ազատելու մասին։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 40-րդ հոդվածի 1-ին մասի 11-րդ կետի.
Խաչատուր Խաչատրյանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի պետի պաշտոնից», - նշված է նախագահի հրամանագրում։

Хачатур Хачатрян освобожден от должности начальника Военного университета имени Вазгена Саркисяна
Президент Армении Армен Саркисян подписал указ об освобождении Хачатура Хачатряна от должности начальника Военного университета имени Вазгена Саркисяна Минобороны Армении.
«Принимая за основание предложение премьер-министра, согласно части1 статьи 133 Конституции, а также пункту 11 части 1 статьи 40 закона «О военной службе и статусе военнослужащего»,
освободить Хачатура Хачатряна от должности начальника Военного университета имени Вазгена Саркисяна министерства обороны Республики Армения», - говорится в указе.