ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարևորել է Իրանի դերակատարությունը տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման գործում
01/10/2021 17:30
Հոկտեմբերի 1-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանում ԻԻՀ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Բահման Սադեղինը:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է իրավիճակը տարածաշրջանում, կարևորել Իրանի դերակատարությունը տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման գործում։
Կողմերը քննարկել են նաև հայ-իրանական համագործակցության խորացմանը և տարածաշրջանային խնդիրներին առնչվող այլ հարցեր:

Министр обороны Армении отметил важность роли Ирана в обеспечении региональной безопасности
Министр обороны Армении Аршак Карапетян 1 октября принял в административном комплексе Минобороны Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Аббаса Бадахшана Зохури.
Во встрече принял участие также военный атташе посольства Ирана в Армении, полковник Бахман Садегин.
В ходе встречи министр обороны Армении представил ситуацию в регионе, отметил важность роли Ирана в обеспечении региональной безопасности.
Стороны обсудили также вопросы, касающиеся углубления армяно-иранского сотрудничества и региональных проблем.