Ձերբակալվել է ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ Ստեփան Գալստյանը. ԱԱԾ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության քննչական դեպարտամենտում ՀՀ զինված ուժերի կարիքների համար ռազմամթերքի մատակարարման գործընթացում չարաշահումներ և առանձնապես խոշոր չափերով հափշտակություններ կատարելու դեպքերի առթիվ քննվող քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել է նաև ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնը զբաղեցնող Ս.Գ-ն:
ԱԱԾ-ից հաղորդում են, որ նույն օրը վերջինս նյութական ծանր հետևանքներ առաջացնող պաշտոնեական դիրքի չարաշահման և պաշտոնեական կեղծիք կատարելու համար ներգրավվել է որպես մեղադրյալ, և միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու համար:
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է նաև, որ քրեական գործով շարունակվում են ձեռնարկվել մեծածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ և քննչական գործողություններ՝ հանցավոր մեխանիզմում ներգրավված այլ պաշտոնատար անձանց գործողություններն անհատականացնելու և նրանց նկատմամբ քրեական հետապնդումներ սկսելու ուղղությամբ:

Задержан заместитель начальника Генштаба ВС Степан Галстян – СНБ Армении
В рамках расследуемого в Следственном департаменте Службы национальной безопасности Армении уголовного дела, возбужденного по факту злоупотребления должностными полномочиями и хищений в особо крупном размере в процессе поставки боеприпасов для нужд Вооруженных сил, задержан также С.Г., занимающий должность начальника заместителя Генштаба ВС Армении.
СНБ Армении сообщает, что в тот же день последний был привлечен в качестве обвиняемого в злоупотреблении должностными полномочиями, повлекшем тяжелые последствия, и совершении служебного подлога. В суд представлено ходатайство об избрании ареста в качестве меры пресечения в его отношении.
Служба национальной безопасности также сообщает, что по уголовному делу продолжают предприниматься оперативно-розыскные мероприятия и следственные действия, чтобы индивидуализировать действия остальных вовлеченных в преступный механизм должностных лиц и начать уголовное преследование в их отношении.