Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպումից հետո Իրանի արտգործնախարարը Մոսկվայում կհանդիպի Լավրովի հետ
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը հոկտեմբերի 6-ին Մոսկվայում բանակցություններ կվարի իրանցի գործընկեր Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահյանի հետ:
«Հոկտեմբերի 6-ին Մոսկվայում տեղի կունենան բանակցություններ Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի և իրանցի գործընկեր Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահյանի միջև», - հաղորդում են ՌԴ ԱԳՆ-ից։
Հիշեցնենք, որ այսօր Թեհրանում Իրանի ԱԳ նախարարը բանակցություններ է վարել Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ:
Բացի այդ, Մոսկվայում է գտնվում Հայաստանի խորհրդարանի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որը Լավրովի հետ քննարկել է ղարաբաղյան կարգավորումը:

Глава МИД Ирана 6 октября проведет переговоры с Лавровым в Москве
Министр иностранных дел России Сергей Лавров проведет 6 октября в Москве переговоры с иранским коллегой Хосейном Амиром Абдоллахияном.
«6 октября в Москве состоятся переговоры министра иностранных дел Российской Федерации Сергея Лаврова с его иранским коллегой Хосейном Амиром Абдоллахияном», - сообщает МИД России.
Напомним, что сегодня в Тегеране состоялись переговоры главы МИД Ирана с главой МИД Армении Араратом Мирзояном.
Кроме того, в Москве находится делегация во главе со спикером парламента Армении Аленом Симоняном, который обсудил карабахское урегулирование с Лавровым.