Փաշինյանը   Վիլնյուսի  աղբի վերամշակման գործարանում  ծանոթացել է ժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառմամբ աղբի վերամշակման գործընթացին
04/10/2021 19:04
Փաշինյանը Վիլնյուսի աղբի վերամշակման գործարանում ծանոթացել է ժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառմամբ աղբի վերամշակման գործընթացին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Վիլնյուսի USAD աղբի վերամշակման գործարան, ծանոթացել ժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառմամբ աղբի վերամշակման գործընթացին: Գործարանի տնօրինությունը վարչապետին է ներկայացրել վերամշակվող աղբից ստացվող հումքը:
Ընկերության ղեկավարները պատրաստակամություն են հայտնել կիսվել իրենց ունեցած փորձով և տեխնիկական օժանդակություն ցուցաբերել հայկական կողմին` նմանատիպ ծրագրեր իրականացնելու գործում:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է աղբի վերամշակման ոլորտում Լիտվայի գործընկերների հետ համագործակցությունը և նշել, որ այս ոլորտում Լիտվայի փորձն ու օրինակն օգտակար  կարող է լինել ՀՀ կառավարության համար:

Никол Пашинян в Вильнюсе ознакомился с процессом переработки отходов с использованием современных технологий
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня посетил завод по переработке отходов USAD в Вильнюсе, ознакомился с процессом переработки отходов с использованием современных технологий, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Руководство завода представило премьер-министру получаемое из переработанных отходов сырье.
Руководство компании выразило готовность поделиться своим опытом и оказать техническое содействие армянской стороне в реализации подобных программ.
Премьер-министр Пашинян отметил важность сотрудничества с литовскими партнерами в области переработки отходов, отметив, что опыт и пример Литвы в этой сфере могут быть полезными для правительства Армении.