«Հրապարակ». Արշակ Կարապետյանի քավորությամբ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի պետն ազատվել է պաշտոնից
05/10/2021 09:46
«Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի պետ Խաչատուր Խաչատրյանն ազատվել է պաշտոնից: Այդ ազատման «քավորը» պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն է. համալսարանը ենթարկվում է ՊՆ-ին։
Մեզ պատմեցին, որ նախարարի վերջին այցն ակադեմիա խաղաղ չի անցել․ կոնֆլիկտ է առաջացել նրա և աշխատակազմի միջև, քանի որ նախարարն ինչ-ինչ անհնարին պահանջներ է ներկայացրել ինստիտուտի աշխատակազմին: Նրան հիշեցրել են, որ ինքը համակարգի երկարամյա ծառայող է և համալսարանի խնդիրների մասին պետք է, որ լավ իմանար։ Նախարարին դուր չի եկել, որ իրեն ընդդիմացել են, այցը կիսատ է թողել, հեռացել, իսկ շաբաթներ անց որոշել է, որ պետք է վրեժ լուծի ինստիտուտի տնօրենից»։

«Грапарак»: «Крестный» освобождения начальника Военного университета имени Вазгена Саркисяна – Аршак Карапетян
05/10/2021 10:56
Газета «Грапарак» пишет, что начальник Военного университета имени Вазгена Саркисяна Хачатур Хачатрян освобожден от должности. «Крестным отцом» этого освобождения стал министр обороны Аршак Карапетян: университет подчиняется Минобороны.
«Нам рассказали, что последний визит министра в академию прошел негладко: между ним и аппаратом возник конфликт, поскольку министр представил какие-то невозможные требования персоналу института. Ему напомнили, что он длительное время работает в системе и должен был хорошо знать о проблемах университета. Министру не понравилось, что ему противоречат, оставил визит незавершенным и ушел, а через несколько недель решил, что должен свести счеты с директором института», - пишет газета.