Ձերբակալվել է Արցախի խաղաղ բնակչին սպանած ադրբեջանցի դիպուկահարը․ Wargonzo
Wargonzo-ի՝ ռուսական ուժային կառույցների աղբյուրները հայտնել են, որ ձերբակալվել է Արցախի խաղաղ բնակչին սպանած ադրբեջանցի դիպուկահարը։
Օրեր առաջ Մարտակերտում տեղի ունեցածի հետաքննությամբ զբաղվել է եռակողմ հատուկ հանձնաժողովը՝ կազմված Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի դատախազությունների ներկայացուցիչներից։
Համատեղ հետաքննության արդյունքում ադրբեջանական կողմը ձերբակալել է Մարտակերի խաղաղ բնակչի վրա կրակած և նրան սպանած ադրբեջանցի զինծառայողին։ Այս պահի դրությամբ էլ դիպուկահարի նկատմամբ քննչական գործողությունները շարունակվում են։
Wargonzo- ի տվյալներով՝ այս սադրանքի հետևանքով ծառայությունից ազատվելու վտանգի տակ են հայտնվել մի քանի ադրբեջանցի բարձրաստիճան գեներալներ։
Հիշեցնենք՝ հոկտեմբերի 9-ին Արցախում ադրբեջանական զինված ուժերի դիպուկահարի կրակոցից քաղաքացիական անձ էր զոհվել, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել էր Արցախի ՆԳՆ ԱԻՊԾ մամուլի խոսնակ Հունան Թադևոսյանը:
«Նախնական տեղեկություններով այսօր՝ 13:15-ին, Մարտակերտի շրջանային ոստիկանության բաժնից հայտնել են, որ Մարտակերտ քաղաքին հարակից նռան այգում Ադրբեջանի զինված ուժերի դիպուկահարի կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել Մարտակերտ քաղաքի 1966 թվականին ծնված Արամ Տեփնունցը», - հաղորդել էր Թադևոսյանը։

Задержан азербайджанский снайпер, убивший мирного жителя в Арцахе - Wargonzo
Задержан азербайджанский снайпер убивший мирного жителя в Арцахе, сообщают источники проекта wargonzo в российских силовых структурах.
Разбирательством инцидента, который произошёл на днях в Мартакерте, занималась специальная трехсторонняя комиссия, сформированная из представителей прокуратуры России, Армении и Азербайджана. В ходе совместного расследования азербайджанской стороной был задержан военнослужащий, совершивший выстрел, в результате которого погиб мирный житель. В настоящее время в отношении снайпера продолжаются следственные действия.
Также, по данным проекта wargonzo, из-за этой провокации под угрозой увольнения находятся сразу несколько высокопоставленных азербайджанских генералов.
Напомним, 9 октября в Арцахе от выстрела азербайджанского снайпера погиб мирный житель, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь Государственной службы по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха Унан Тадевосян.
«По предварительным данным, сегодня, в 13:15, из Мартакертского районного отдела полиции сообщили, что на территории гранатового сада близ города Мартакерт от выстрела снайпера ВС Азербайджана смертельное ранение получил Арам Тепнунц, 1966 года рождения», - сообщил Тадевосян.