Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 36 նոր դեպք է գրանցվել
Հոկտեմբերի 12-ին կատարվել է 141 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 36 նոր դեպք է գրանցվել: Վարակակիրներից 26-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 4-ը՝ Մարտակերտի, 3-ը՝ Մարտունու և 3-ը՝ Ասկերանի շրջանների բնակիչներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 49 վարակակիր: Բժիշկները 8 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 15-ինը՝ միջին ծանրության, իսկ թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 14038 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1273-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлены 36 случаев заражения коронавирусом
В Арцахе 12 октября проведен 141 тест на коронавирус, в республике выявлены 36 новых случаев заражения коронавирусом. 26 случаев заражения подтверждено в Степанакерте, 4 случая – в Мартакерте, 3 случая – в Мартуни, еще 3 случая – в Аскеранском районе.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 49 пациентов с диагнозом COVID-19.
Врачи оценивают состояние 8 пациентов как тяжелое, 15 – как средней тяжести, а пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 14038 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 1273 – зарегистрирован положительный результат.