Ամերիկահայ բարերարը հայտարարում է, որ պաշտպանության նախարարը վաճառել և յուրացրել է արժեքավոր սարքավորումների մի քանի միլիոն դոլարի պարագաները
13/10/2021 14:50
«Երկու տարում ես ուղարկեցի 15 միլիոն դոլարի բժշկական սարքավորումներ և պարագաներ ՀՀ առողջապահության և պաշտպանության նախարարություններ: Եվ հիմա լսում եմ, որ պաշտպանության նախարարը վաճառել և յուրացրել է այս արժեքավոր սարքավորումների մի քանի միլիոն դոլարի պարագաները, որոնք անվճար էին տրամադրվել Հայաստանի», - սա մի հատված է «Prime Healthcare» ընկերության նախագահ, ամերիկահայ բարերար Մայք Սարյանի ֆեյբուքյան գրառումից, գրում է 168.am-ը։
Հիշեցնենք՝ այս իշխանությունների նորամուտին Մայք Սարյանն անգամ հանդիպել էր Նիկոլ Փաշինյանի հետ, և դեռ այդ օրերին գործադիրի ղեկավարը համոզմունք էր հայտնել, որ ՀՀ առողջապահության նախարարության հետ արդյունավետ համագործակցություն կձևավորվի, ինչը կնպաստի առողջապահության ոլորտում բարեփոխումների արդյունավետության բարձրացմանը:

Президент компании «Prime Healthcare», филантроп Майк Сарьян обвиняет министра обороны в продаже и присвоении ценного оборудования на несколько млн долларов
13/10/2021 18:43
«В течение двух лет я отправил в Армению медицинское оборудование и принадлежности на 15 миллионов долларов – в министерства здравоохранения и обороны Армении. И сейчас я узнаю о том, что министр обороны продал и присвоил несколько миллионов долларов из этого ценного медицинского оборудования, которое было предоставлено в дар Армении», - написал на своей странице в Facebook президент компании «Prime Healthcare», американский филантроп армянского происхождения Майк Сарьян, пишет 168.am.
Напомним, Майк Сарьян встречался с Николом Пашиняном еще в 2018 году и тогда глава правительства выразил уверенность, что с министерством здравоохранения Армении будет налажено плодотворное сотрудничество, что посодействует повышению эффективности реализуемых реформ и реализации конкретных программ в сфере здравоохранения.