Ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանն անմիջապես պիտի հրաժարական ներկայացնի. Արսեն Բաբայան
«Հայրենիք» կուսակցության անդամ Արսեն Բաբայանը պնդում է՝ ոստիկանները, որոնք երեխաների աչքի առաջ բռնություն են գործադրել նրանց հոր նկատմամբ, պետք է ենթարկվեն քրեական պատասխանատվության։
«Մտքներովդ չանցնի ծառայողական քննությամբ բավարարվել, ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանն անմիջապես պիտի հրաժարական ներկայացնի և ազատվի պաշտոնից: Սրանց բոլոր անմիջական ղեկավարները պետք է հեռացվեն ոստիկանությունից:
Այս իշխանությանը հեռացնելուց հետո Ոստիկանության բարձրաստիճանից մինչև կրտսեր կազմում ծառայողների 100 տոկոսին անմիջապես պետք է ազատել ու 0-ից ձևավորել նոր ոստիկանություն»,-նշել է Բաբայանը։

Начальник полиции Ваге Казарян должен немедленно подать в отставку – Арсен Бабаян
Член партии «Родина» Арсен Бабаян утверждает, что полицейские, которые на глазах у детей применили грубую силу к их отцу, должны быть привлечены к уголовной ответственности.
«Даже не думайте о том, чтобы ограничиться служебным расследованием, начальник полиции Ваге Казарян немедленно должен представить заявление об отставке, и отстранен от должности. Все непосредственные руководители этих должны быть уволены из полиции.
После отстранения этой власти нужно немедленно уволить 100 процентов служащих полиции – с высокопоставленных офицеров и до младшего состава, и новая полиция должна формироваться с нуля», - отметил Арсен Бабаян.