«Փաստ». Զինվորականների շրջանում դժգոհության մեծ ալիք է հասունանում
«Գաղտնիք չէ, որ 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմից հետո Նիկոլ Փաշինյանն ու իր թիմը հետևողականորեն զբաղված են «մեղավորներ» փնտրելով ու «նշանակելով», որպեսզի իրենցից հեռացնեն մեղավորությունն ու պատասխանատվությունը: Հասկանալի է, որ ՔՊ-ականները հիանալի հասկանում են, որ իշխանությունը փոխվելուց հետո բացահայտվելու են պատերազմի ու այդ պատերազմում կապիտուլյացիոն պարտության իրական պատճառները։
Այդ իսկ պատճառով՝ ամեն կերպ ցանկանում են իրենց իշխանության օրոք շինծու գործեր սարքել, բոցաշունչ «մեղադրական» հայտարարություններ անել, մեղքը բարդել մասնավորաբար բանակի ղեկավարության, սպայակազմի և նախկին իշխանությունների վրա։ Իշխանությունների պլանների մեջ է մտնում թե՛ 2016 թ. ապրիլյան պատերազմի հաղթանակը ներկայացնել որպես նախորդ իշխանությունների ձախողում, թե՛ 44-օրյա պատերազմի փաշինյանական խայտառակ կապիտուլյացիայի մեղավոր ճանաչել նույն «նախկիններին»։
Ըստ կառավարությանը մոտ կանգնած մեր աղբյուրների, որքան էլ իրավապահ մարմինները փորձում են համոզել զինվորականներին՝ կեղծ ցուցմունքներ տալ նախկին իշխանությունների ներկայացուցիչների դեմ, առայժմ ոչինչ չի ստացվում։ Նույնիսկ որոշակի խոստումների գնով էլ իշխանությունները չեն կարողանում հասնել իրենց նպատակին։ Ավելին, մեր տեղեկություններով, զինվորականների շրջանում այդ ամենի դեմ հասունանում է դժգոհության մեծ ալիք»։

«Паст»: Среди военных назревает большая волна недовольства
Не секрет, что после 44-дневной войны 2020 года Никол Пашинян и его команда последовательно занимаются поиском и «назначением» «виновных», чтобы свалить с себя вину и ответственность, пишет газета «Паст».
«Понятно, что представители «Гражданского договора» прекрасно понимают, что после смены власти будут разоблачены реальные причины войны и капитуляционного поражения в этой войне.
По этой причине они любым способом стремятся при своей власти сфабриковать дела, озвучивать пламенные «обвинительные» заявления, переложить вину на руководство армии и прежнюю власть. В планы властей входит представить в качестве провала бывшей власти как победу в Апрельской войне 2016 года, так и вину тех же «бывших» в позорной пашиняновской капитуляции в 44-дневной войне.
Как передают наши источники, близкие к правительству, однако все попытки правоохранительных органов уговорить военных дать ложные показания против представителей бывшей власти пока не дают результата. Властям не удается достичь этой цели даже ценой определенных обещаний. Более того, по нашим сведениям, среди военных назревает большая волна недовольства», - пишет газета.