Ռուսական ԶԼՄ-ները հայտնում են Մինսկում Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների սպասվող եռակողմ հանդիպման մասին
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովն այսօր Մինսկում հանդիպել է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանի և Ջեյհուն Բայրամովի հետ:
«Վերջերս մենք ձեզ հետ մանրամասն զրուցեցինք Մոսկվայում, բայց այսօր մենք կարող ենք դիտարկել երկկողմ բնույթի լրացուցիչ հարցեր, և, իհարկե, տարածաշրջանը: Ղարաբաղը միշտ պետք է վայելի մեր ուշադրությունը», - հանդիպման սկզբում ասել է Լավրովը:
Ըստ ռուսական ԶԼՄ-ների, ակնկալվում է, որ Ռուսաստանի Դաշնության, Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարները եռակողմ հանդիպում կանցկացնեն Մինսկում:

Российские СМИ сообщают об ожидающейся в Минске трехсторонней встрече глав МИД РФ, Армении и Азербайджана
Глава МИД РФ Сергей Лавров сегодня в Минске встретился с главами МИД Армении и Азербайджана Араратом Мирзояном и Джейхуном Байрамовым.
«Недавно с вами подробно общались в Москве, но сегодня можно рассмотреть какие-то дополнительные вопросы и двустороннего характера, и конечно регион. Карабах всегда должен пользоваться нашим вниманием», - сказал Лавров в начале встречи.
По сообщению российских СМИ, ожидается, что в Минске главы МИД РФ, Азербайджана и Армении проведут трехстороннюю встречу.