«Հրապարակ». Խորհրդարանում թեժ քննարկումներ են սպասվում
«Հոկտեմբերի 25-ից խորհրդարանում թեժ քննարկումներ են սպասվում, կառավարությունը խորհրդարան է ուղարկել եկող տարվա գլխավոր ֆինանսական փաստաթուղթը, որը նախ կքննարկվի ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում, ապա՝ լիագումար նիստերում։ Համաձայն ներկայացված գրաֆիկի, առաջին քննարկմանը ներկա կգտնվի և բյուջեն կներկայացնի Նիկոլ Փաշինյանը։
2022թ. պետբյուջեի նախագծով գալիք տարի պետության ծախսերը կկազմեն 2 տրիլիոն 188 միլիարդ դրամ (այսօրվա փոխարժեքով՝ ավելի քան 4 միլիարդ 483 միլիոն ԱՄՆ դոլար), ինչը 2021թ. պետբյուջեից ավելի է 338 միլիարդ դրամով։ Այդքանով հանդերձ, գալիք տարի կառավարությունը ծրագրում է ստանալ 1 տրիլիոն 946 միլիարդ դրամի եկամուտ»։

«Грапарак»: В парламенте ожидаются бурные обсуждения
Газета «Грапарак» пишет, что 25 октября в парламенте ожидаются бурные обсуждения. Правительство представило в парламент главный финансовый документ будущего года, который будет обсуждаться в постоянных парламентских комиссиях, а затем, на пленарных заседаниях. В соответствии с представленным графиком, Никол Пашинян будет присутствовать на первом обсуждении и представит бюджет.
«Согласно проекту бюджета на 2022 год, в следующем году расходы государства составят 2 трлн. 188 млн. драмов (более 4 млрд. 483 млн. долларов США), что больше бюджета 2021 года на 338 млрд. драмов. Вместе с тем, в 2022 году правительство планирует получить доход в размере 1 трлн. 946 млрд. драмов», - отмечает издание.