«Հրապարակ». Մակունցի և Ամերիկայի հայ իրավաբանների ասոցացիայի անդամների հանդիպմանը անգամ խորհրդի նախագահը ներկա չի եղել
16/10/2021 09:45
«Հոկտեմբերի 14-ին ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը Նյու Յորքում հանդիպում է նախաձեռնել Ամերիկայի հայ իրավաբանների ասոցիացիայի անդամների հետ, սակայն ընդամենը 10 մարդ է եկել: Թեև կազմակերպությունը շուրջ 300 գրանցված անդամ ունի, որոնցից շուրջ 30-ը Նյու Յորքում է բնակվում:
Մակունցն իր թվիթերյան էջում նշել է, որ հանդիպել է ասոցիացիայի հոգաբարձուների խորհրդի անդամների հետ, սակայն իրականում անգամ խորհրդի նախագահ Լուսի Վարպետյանը ներկա չի եղել: Ավելին, կազմակերպության թե՛ թվիթերյան, թե՛ ֆեյսբուքյան և թե՛ պաշտոնական կայքում միջոցառումը որոշել են չլուսաբանել: Մակունցը միայն իր թվիթերում է գրառում արել, սակայն փակել է մեկնաբանությունների հնարավորությունը»։

«Грапарак»: На встрече Макунц с членами Ассоциация армянских юристов США не присутствовала даже председатель совета
16/10/2021 11:07
Газета «Грапарак» пишет, что 14 октября посол Армении в США Лилит Макунц инициировала встречу с членами Ассоциация армянских юристов США, однако пришли всего 10 человек, хотя в организации есть 300 зарегистрированных юристов и около 30 живут в Нью-Йорке.
«Макунц отметила в своем микроблоге в Twitter, что встретилась с членами Совета попечителей Ассоциации, однако в действительности на встрече не присутствовала даже председатель совета Люси Вардапетян. Более того, организация решила не освещать эту встречу ни на официальной странице в Facebook, ни в Twitter. Макунц опубликовала запись только в своем микроблоге в Twitter, но закрыла возможность комментариев», - пишет газета.