Իշխանությունները պարզ ասում են՝ Արցախի թեման իրենց համար փակված է. Տիգրան Աբրահամյան
Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանի դիտարկմամբ՝ իշխանության համար Արցախի թեման փակված է:
«Իշխանության տարբեր դեմքեր բաց տեքստով հայտարարում են, որ Արցախի անվտանգության հարցով իրենք չեն զբաղվում, որ նման թեմաները ՌԴ իրավասության տակ են։ Սա ոչ վրիպակ է, ոչ էլ լեզվի անհաջող սայթաքում. պարզ ասում են, որ Արցախի թեման իրենց համար փակված է»,-հայտարարել է պատգամավորը:
Նա ընդգծել է՝ միայն մարդկանց զայրույթը մարելու համար Արցախում սոցիալական ուղղությամբ ներարկումներ են անում, այն էլ, որովհետև դա չանելը կարող է վտանգել իրենց իշխանությունը։
«Իմաստ չունի իրենց հակառակը համոզել, որովհետև իրենք ոչ թե հասկացողության խնդիր ունեն, այլ արժեքային, լեզվամտածողության, ցանկության»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է պատգամավորը:

Власти ясно говорят, что тема Арцаха для них закрыта – Тигран Абрамян
Депутат парламента Армении от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян считает, что тема Арцаха закрыта для действующей власти.
«Различные представители власти открытым текстом говорят, что они не занимаются вопросами безопасности Арцаха, что эти темы находятся в правомочии РФ. Это ни ошибка и ни случайная оговорка: они ясно говорят, что тема Арцаха для них закрыта», - написал Тигран Абрамян.
Он подчеркнул, что социальные вливания в Арцах направлены лишь на то, чтобы погасить возмущение людей, причем, по той причине, что отсутствие этой финансовой поддержки может угрожать их власти.
«Не имеет смысла уговаривать их в обратном, поскольку их проблемы связаны не с пониманием, а с ценностями, языковым мышлением, желанием», - написал на своей странице в Facebook депутат.