Խստորեն պահպանել դիմակ կրելու պահանջը. իրավիճակը շարունակում է մնալ լարված. Առողջապահության նախարարություն
25/10/2021 12:03
Հայաստանում կորոնավիրուսային հիվանդությամբ պայմանավորված համաճարակային իրավիճակը շարունակում է մնալ լարված, հաղորդում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
Առողջապահության նախարարությունը ևս մեկ անգամ հիշեցնում և հորդորում է`
կրել դիմակ փակ տարածքներում՝ անգամ, եթե պատվաստված եք,
պահպանել ձեռքերի հիգիենան, պարբերաբար լվացվել օճառով կամ ախտահանել 70%-անոց ալկոհոլային հիմքով ախտահանիչով,
պահել սոցիալական հեռավորություն,
հաճախակի օդափոխել փակ տարածքները։
Հիշեցնենք, որ պատվաստումը նվազեցնում է վարակի տարածումը, հիվանդության ծանր և ծայրահեղ ծանր ընթացքը և կանխում մահվան ելքերը։

Минздрав Армении призывает носить маски: эпидемиологическая ситуация продолжает оставаться напряженной
25/10/2021 13:43
В Армении эпидемиологическая ситуация с распространением коронавирусной   инфекцией продолжает оставаться напряженной, сообщает министерство здравоохранения Армении.
«Минздрав Армении вновь напоминает и призывает граждан носить маски в закрытых помещениях, даже если вы вакцинированы.
Соблюдать гигиену рук, регулярно мыть руки мылом или использовать дезинфицирующие средства с 70%  содержанием спирта.
Соблюдать социальную дистанцию.
Часто проветривать закрытые помещения.
Напомним, вакцинация сокращает распространение инфекции, тяжелое и крайне тяжелое течение, предотвращает летальный исход.