Լարված վիճակ՝ ԱԺ–ում. Գեղամ Մանուկյանին քարշ տալով հեռացրեցին Ազգային ժողովի դահլիճից (Տեսանյութեր)
Ազգային ժողովի այսօրվա նիստը լարվեց, երբ ամբինոին մոտեցավ «Հայաստան » խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը:
Նա հայտարարեց, թե սրիկայությունը շատ օրինակներով կարելի է ասել, բայց Արցախն ուրացողը դավաճան է:
«Արցախն ուրացողը դավաճան է, ոնց որ քիչ առաջ ելույթ ունեցողը վերջերս լրատվամիջոցների առաջ էր Արցախը ուրացել», - ասաց Մանուկյանը՝ նկատի ունենալով ՔՊ-ական պատգամավոր Վիգեն Խաչատրյանին:
ԱԺ նիստը նախագահող Ռուբեն Ռուբինյանը պատգամավորին կոչ արեց չխախտել էթիկայի կանոնները: Նա անվտանգության աշխատողներին կոչ արեց Գեղամ Մանուկյանին հեռացնել ամբիոնի մոտից, վերջիններս էլ Մանուկյանին քարշ տալով հեռացրեցին նիստերի դահլիճից:
«Դահլիճից չէ, դահլիճից պետք չի հեռացնել», - անվտանգության աշխատողներին հրահանգում էր Ռուբինյանը, սակայն վերջիններս արդեն հեռացրել էին դահլիճից Մանուկյանին:

Сотрудники безопасности силой вывели Гегама Манукяна из зала заседаний
Сегодня после выступления депутата фракции «Армения» Гегама Манукяна с трибуны парламента в зале заседаний создалась напряженная ситуация.
Гегам Манукян заявил, что можно привести множество примеров подлости, однако, отрекшийся от Арцах – предатель.
«Тот, кто забывает Арцах – изменник, как выступающий чуть раньше, который недавно отрекся от Арцаха в беседе со СМИ», - сказал Гегам Манукян, имея в виду депутата фракции «Гражданский договор» Вигена Хачатряна.
Председательствующий на заседании Рубен Рубинян призвал депутата не нарушать правила этики, выключил микрофон и призвал покинуть трибуну. Манукян отказался сделать это, после Рубинян приказал сотрудникам безопасности удалить Гегама Манукяна с трибуны, последние, таская за руки, вывели Гегама Манукяна.
«Нет, не из зала выводите, а с трибуны», - уточнил Рубинян, однако сотрудники безопасности уже удалили Гегама Манукяна из зала заседаний.