«Փաստ». Նիկոլ Փաշինյանի համար ՄԻՊ-ի ամենացանկալի թեկնածուն Դանիել Իոաննիսյանն է
«Փաստ» թերթը նախորդ համարում տեղեկացրել էր, որ իշխանությունները ինտենսիվ զբաղված են Մարդու իրավունքների պաշտպանի՝ իրենց քիմքին հաճելի թեկնածուի փնտրտուքներով, որպեսզի փետրվարին կարողանան խորհրդարան ներկայացնել։
<Խոսքն այնպիսի թեկնածուի մասին է, որը կլինի իշխանությունների հլու կամակատարը: Նշել էինք, որ, մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, իշխանության կուլիսներում շրջանառվում են տարբեր անուններ, և դրանց մեջ կա երկու կարկառուն, այսպես կոչված, «սորոսական», որոնց ծառայություններից այս երեք տարում իշխանությունները հաճախ են օգտվել:
Զուգահեռաբար, անցյալ շաբաթվա վերջին տարբեր ԶԼՄ-ներում տեղեկություններ շրջանառվեցին, որ քննարկվում է նաև «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանի թեկնածությունը:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, սակայն, այս պահի դրությամբ Նիկոլ Փաշինյանի համար ամենացանկալի թեկնածուն «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ ղեկավար Դանիել Իոաննիսյանն է», - գրել է թերթը:

«Паст»: Даниел Иоаннисян – самый предпочтительный кандидат на пост омбудсмена
Власти интенсивно занимаются поиском удобного для них кандидата на должность Защитника прав человека Армении, чтобы в феврале представить в парламент, пишет газета.
Как отмечает издание, речь идет о таком кандидате, который будет покорным исполнителем. По сведениям издания, уже состоялось несколько обсуждений, в кулуарах власти муссируются разные имена, однако консенсус пока не достигнут. Среди муссируемых имен есть так называемые «соросовцы», услугами которых эти власти часто пользовались за последние три года.
«Параллельно с этим, в конце прошлой недели различные СМИ распространили сведения, что власти обсуждают кандидатуру председателя партии «Светлая Армения» Эдмона Марукяна.
По нашим сведениям, по состоянию на данный момент, самым желательным кандидатом для Никола Пашиняна является руководитель общественной организации «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян», - пишет газета.