Ինչո՞ւ ՊՆ-ն չի հրապարակում պատերազմում զոհված տղաների անունները և նրանց հուղարկավորման վայրերը. Գեղամ Նազարյան
27/10/2021 17:19
350 օր է անցել նոյեմբերի 9-ից, մեր հերոս զոհված տղերքի անունները պաշտպանության նախարարությունը չի հրապարակել, նրանց հուղարկավորման վայրերը չի հրապարակել, ԱԺ-ում այսօր հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության անդամ Գեղամ Նազարյանը։
Նա հետաքրքրվեց, թե ինչու մինչ այս չեն հրապարակվել այդ տվյալները՝ հավելելով նաև, թե խոսքն այն տղաների մասին է, որոնք հուղարկավորված են և նրանց գտնվելու վայրը հարցականի տակ չէ։
«Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամում ամբողջ ցուցակը հրապարակված է բոլոր իրենց տվյալներով», - պատասխանելով Գեղամ Նազարյանին ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը։
Արձագանքելով նրան՝ Գեղամ Նազարյանն ասաց, թե գիտի այդ կայքի տեղը։
«Իմ ասածը բոլորովին այլ է։ Ես հարցնում եմ, թե ինչո?ւ հենց ՊՆ-ն չի հրապարակում այդ ցուցակները։ Խնդրում եմ նաև, որ այդ ցուցակում նշվի, թե նրանք որտեղից են զորակոչվել և որտեղ են հուղարկավորված, որպեսզի նաև վերջ տանք էն խոսակցություններին, թե Արցախից մի հոգի անգամ չի զոհվել։ Մենք պետք ա հասկանանք նաև, թե արցախցիները ինչ մասնակցություն են ունեցել այս պատերազմին», - ասաց Նազարյանը։

Почему Минобороны не публикует имена и места захоронения погибших в войне – Гегам Назарян
Прошло уже 350 дней с 9 ноября 2020 года, однако министерство обороны до сих пор не опубликовало имена наших погибших героев и места их захоронения, заявил сегодня в парламенте депутат фракции «Армения» Гегам Назарян.
Он поинтересовался, почему до сих пор не опубликованные эти данные, добавив также, что речь идет о тех парнях, которые уже похоронены их местонахождение не находится под вопросом.
«В Фонде страхования военнослужащих опубликован весь список, со всеми данными», - ответил министр обороны Аршак Карапетян.
Гегам Назарян заявил в ответ, что знает об этом сайте.
«Я говорю совершенно о другом. Я спрашиваю, почему министерство обороны не публикует эти списки? Прошу также, чтобы в этих списках отмечалось, откуда они были призваны и где они похоронены, чтобы также поставить конец разговорам, что никто не погиб из Арцаха. Мы должны понять также, какое участие имели арцахцы в этой войне», - сказал Гегам Назарян.