«Մուրացան» հիվանդանոցում հոսպիտալացված է կորոնավիրուսով հիվանդ 16 երեխա. նրանցից 1-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, 7 բալիկ թթվածնակախյալ է. Մուրադյան
02/11/2021 14:36
Վերակենդանացման բաժանմունքում՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող՝ Covid 19-ով հիվանդ 2 երեխաներից 1-ն արդեն տեղափոխվեց ստացիոնար բաժանմունք, Facebook-ում գրել է ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը:
«Համալսարանական մասնագետներն ավելի համառ գտնվեցին, և նենգ հիվանդությունն այս դեպքում պարտվեց՝ պայքարը շարունակում ենք:
Տեղեկացնեմ, որ ներկա պահին «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցում հոսպիտալացված է կորոնավիրուսով հիվանդ 16 երեխա։
Փոքրիկներից 1-ի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր՝ վերակենդանացման բաժանմունքում է, 7 բալիկի վիճակը գնահատվում է ծանր՝ թթվածնակախյալ են, և 8 երեխա գտնվում է կայուն վիճակում։ 18 մայրերի մոտ ևս հաստատվել է Covid-19», - գրել է Արմեն Մուրադյանը։

В больнице «Мурацан» находятся 16 зараженных коронавирусом детей, состояние одного оценивается как крайне тяжелое – Армен Мурадян
02/11/2021 16:37
Один из двух находящихся в реанимационном отделении в крайне тяжелом состоянии детей с Covid 19 уже переведен в стационарное отделение, сообщил на своей странице в Facebook ректор Ереванского государственного медицинского университета Армен Мурадян.
«Университетские врачи оказались упорнее и коварная болезнь отступила, мы продолжаем борьбу.
Сообщаю также, что на данный момент в университетской больнице "Мурацан" находятся 16 детей с коронавирусной инфекцией.
Состояние одного из малышей оценивается как крайне тяжелое, он находится в реанимационном отделении, семеро детей в тяжелом состоянии, подключены к кислороду, 9 детей стабильны. У 18 матерей также подтвержден Covid-19», - написал Армен Мурадян.