Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 63 նոր դեպք է գրանցվել, արձանագրվել է 4 մահ
Նոյեմբեր 1-ին կատարվել է 166 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 63 նոր դեպք է գրանցվել: Վարակակիրներից 48-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 6-ը՝ Ասկերանի, 4-ը՝ Մարտակերտի, 4-ը՝ Մարտունու շրջանների բնակիչներ են և 1-ը ՀՀ քաղաքացի:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 160 վարակակիր: Բժիշկները 20 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 71-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 17101 քաղաքացու հետազոտություն, որից 2171-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արձանագրվել է 4 մահ:
72-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, սուր շնչառական անբավարարություն:
57-ամյա կնոջ մոտ ախտորշվել էր սուր շնչառական անբավարարություն, երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, COVID-19, ճարպակալում 2-րդ-3րդ աստիճանի, ստերոիդային դիաբետ, պրոգրեսիվող պոլիօրգան անբավարարություն:
70-ամյա տղամարդը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, սուր շնչառական անբավարարություն, աղիքային արյունահոսություն:
77-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, սուր շնչառական անբավարարություն,

В Арцахе выявлено 63 случая заражения коронавирусом, скончались 4 пациента
В Арцахе 1 ноября проведены 166 тестов на коронавирус, в республике выявлено 63 новых случая заражения коронавирусом. 48 зараженных коронавирусом – жители Степанакерта, 6 – Аскерана, 4 – Мартакерта, 4 – Мартуни и один – гражданин Армении.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 160 пациентов с диагнозом COVID-19. Врачи оценивают состояние 20 пациентов как крайне тяжелое, 71 – как тяжелое, в том числе молодые. Пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 17 101 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 2171 – зарегистрирован положительный результат.
В Арцахе зарегистрированы четыре случая смерти от коронавирусной болезни. У скончавшейся 72-летней женщины диагностирована двухсторонняя полисегментарная пневмония, острая дыхательная недостаточность, у 57-летней женщины – острая дыхательная недостаточность,  двухсторонняя полисегментарная пневмония, ожирение 2-3 степени, стероидный сахарный диабет, прогрессирующая полиорганная недостаточность.
У скончавшегося 70-летнего мужчины диагностирована двухсторонняя полисегментарная пневмония, острая дыхательная недостаточность, кишечное кровотечение, у 77-летней женщины диагностирована двухсторонняя полисегментарная пневмония, острая дыхательная недостаточность.