Այս իշխանության գործելաոճը չի փոխվում՝ մարդկանց հրամցնել կենցաղը, առօրյա հարցերը, հետին պլան մղել համակարգային խնդիրներն ու սպասվող սպառնալիքները. Տիգրան Աբրահամյան
02/11/2021 10:22
Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանն անդրադարձել է Զինված ուժերում առկա խնդիրներին։
«Զինված ուժերի հետ կապված դիտարկումներում մեր խնդիրները սկսվում է այն ժամանակ, երբ առաջնահերթությունները սկսում ենք դիտարկել սահմանագծում վրանները տնակներով փոխարինելու, «մայկա/տռուսիկ» օպերացիաների տրամաբանության մեջ», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է պատգամավորը։
Նա ընդգծել է՝ զինծառայության հետ նույնիսկ նվազագույն կապ ունեցող մարդիկ գիտեն, որ ընդհանուր պաշտպանական համակարգում, սահմանային տրամաբանության մեջ, կացարանը/բլինդաժը՝ վրան, տնակ, հողի կամ քարե տնակ էլ լինի, ընդհանուր համակարգի մեկ բաղադրիչն է։
«Երբ ասում ենք նոր բնագծերի կահավորում, ամրաշինական աշխատանք, տեխնիկական վերազինում, ենթակառուցվածքային աշխատանք, այդ ծավալի մեջ զուտ կացարանային վերափոխումը դեռ չի նշանակում պաշտպանական համակարգի ստեղծում՝ դրանով միայն կենցաղի հարց է լուծվում, որը կարևոր է, անհրաժեշտ, սակայն այդ հարցը պետք է լուծված լիներ դեռ 7-8 ամիս առաջ։
Այս իշխանության գործելաոճը չի փոխվում՝ մարդկանց հրամցնել կենցաղը, առօրյա հարցերը՝ հետին պլան մղել համակարգային խնդիրներն ու սպասվող սպառնալիքները», - նշել է Աբրահամյանը։

Тигран Абрамян: Эта власть не меняет стиль работы – отвлекает людей повседневными, бытовыми вопросами, отодвигая на задний план системные проблемы и надвигающиеся угрозы
Депутат парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян обратился на своей странице в Facebook к проблемам в Вооруженных силах Армении.
«Наши проблемы в Вооруженных силах начинаются с того, что приоритеты рассматриваться в рамках логики замены палаток домиками на передовой, операций "майка/трусы"», - написал Тигран Абрамян.
Он подчеркнул, что даже хоть как-то связанные с военной службой люди знают, что в логике общей оборонной системе, границ жилье/блиндаж – палатка, домик, будь то земляной или каменный, лишь одна из составляющих общей системы.
«Когда говорите об обустройстве новых позиций, укрепительных работах, техническом переоснащении, инфраструктурных работах, то улучшение условий жилья в этом объеме вовсе не означает создания оборонной системы, таким образом решается только вопрос быта, который, безусловно, важен, но должен был быть решен еще 7-8 месяцев назад.
Эта власть не меняет свой стиль работы – отвлекает людей повседневными, бытовыми вопросами, отодвигая на задний план системные проблемы и надвигающиеся угрозы», - отметил Тигран Абрамян.