Շուռնուխում կկառուցվի նոր թաղամաս. կուղղվի 420 միլիոն դրամ
Նոյեմբերի 2-ին կայացել է ՀՀ ԱԺ տնտեսական ու ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որի ընթացքում կառավարության ներկայացուցիչները բարձրաձայնել են իրենց ղեկավարած կառույցներին «ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծով նախատեսված միջոցները և իրականացվելիք ծրագրերը:
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Արմեն Ղուլարյանը նշել է, որ կառույցի պահպանման ծախսերին կուղղվի 588 մլն դրամ, Շուռնուխ համայնքում նոր թաղամասի կառուցմանը՝ 420 մլն դրամ: Զեկուցողի տեղեկացմամբ՝ նոր թաղամասում կկառուցվի 13 բնակելի տուն, կբարեկարգվեն ճանապարհները:
Կոմիտեի կարողությունների զարգացման և տեխնիկական հագեցվածության ապահովման համար կհատկացվի 1 մլն 155 հազար դրամ. գումարով ձեռք կբերվեն նոր համակարգիչներ:
Արմեն Ղուլարյանը պատասխանել է պատգամավորների հարցերին, որոնք վերաբերել են վթարային շենքերի վերակառուցման անհրաժեշտությանը, ներդրումների ներգրավման տեսանկյունից շինթույլտվությունների տրամադրման ընթացակարգի պարզեզմանն ու դյուրինացմանը եւ այլն:

В общине Шурнух будет построен новый квартал
Сегодня состоялось совместное заседание постоянных комиссий Национального Собрания по экономическим и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, на котором представители правительства озвучили средства и программы, которые предстоит реализовать по законопроекту «О государственном бюджете на 2022 год».
Председатель Комитета по градостроительству Армен Гуларян отметил, что на содержание структуры будет направлено 588 млн. драмов, на строительство нового квартала в общине Шурнух – 420 млн. драмов. В новом квартале будет построено 13 жилых домов, будут благоустроены дороги.
На развитие мощностей и техническое оснащение ведомства будет выделено 1 млн. 155 тыс. драмов – эта сумма будет направлена на приобретение новых компьютеров.
Армен Гуларян ответил на вопросы депутатов, касающиеся необходимости реконструкции аварийных зданий, уточнения и упрощения процедуры выдачи разрешений на строительство для привлечения инвестиций и т.д.