«Ժողովուրդ». Կարեն Անդրեասյանը դիմում է ներկայացրել ՔՊ-ին անդամակցելու համար
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտնի դարձավ, որ ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը դիմում է ներկայացրել իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանն անդամակցելու համար, սակայն պատասխանը դեռ չկա. 2022 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկումից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց նախարարը:
Նկատենք՝ նախկինում, երբ կառավարության անդամները դառնում էին կուսակցականներ, այսինքն՝ անդամակցում էին Հանրապետական կուսակցությանը, դա քննադատվում էր նախկին ընդդիմության, այսինքն՝ ներկայիս իշխանությունների կողմից:
Նկատենք՝ Հանրապետական կուսակցությանը համատարած անդամակցումներ սկսվեցին Կարեն Կարապետյանի՝ վարչապետ դառնալուց հետո: Այդ ժամանակ իրար հետևից ՀՀԿ-ին անդամակցելու դիմումներ ներկայացրեցին տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը, առողջապահության նախարար Լևոն Ալթունյանը, տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը և գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանը:
Ընդ որում, հեղափոխությունից հետո նույն մարդիկ դիմում ներկայացրեցին և արդեն հեռացան կուսակցությունից: Նկատենք՝ հեղափոխությունից հետո էլ արդեն ՔՊ-ին անդամակցելու համատարած դիմումներ եղան, որոնց մեջ ևս կարող են լինելու հատուկ պաշտոնի համար անդամակցածներ»։

«Жоховурд»: Министр юстиции решил вступить в партию «Гражданский договор»
Газета «Жоховурд» пишет, что министр юстиции Карен Андреасян представил заявление о вступлении в партию «Гражданский договор», но до сих пор нет ответа. Об этом министр заявил журналистам в парламенте после обсуждения бюджета на 2022 год.
«Отметим, что в прошлом, когда члены правительства становились партийными, в частности, вступали в Республиканскую партию Армении, бывшая оппозиция, то есть нынешняя власть, критиковала это.
Напомним, что повсеместное вступление в Республиканскую партию началось после назначения Карена Карапетяна премьером. Тогда друг за другом заявления о членстве в РПА подали министр экономического развития и инвестиций Сурен Караян, министр здравоохранения Левон Алтунян, министр транспорта, связи и информационных технологий Ваан Мартиросян и министр сельского хозяйства Игнатий Аракелян.
Причем, после революции эти же люди подали заявления о выходе из партии. Аналогичный процесс произошел также после революции, начались повсеместные заявления о членстве в правящем «Гражданском договоре» и среди них могут быть люди, которые вступили в партию специально ради должности», - пишет газета.