Հայաստանում կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պատվաստվել է 12-ից մինչև 18 տարեկան շուրջ 45 երեխա
Հայաստանում կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պատվաստվել է 12-ից մինչև 18 տարեկան շուրջ 45 երեխա: Պատվաստումն անվճար է, իրականացվում է կամավորության սկզբունքով, «Արմենպրես»-ին ասել են Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնից։
Հայաստանում առկա պատվաստանյութերից միայն «Մոդեռնա»-ի ուղեցույցում է կատարվել փոփոխություն, ըստ որի, թույլատրվում է պատվաստել 12-ից բարձր տարիքի անձանց: Հայաստանում 12-ից մինչև 18 տարեկան անձանց պատվաստումն իրականացվում է ըստ դիմելիության՝ ծնողների կամ այլ օրինական ներկայացուցիչների գրավոր համաձայնության ներկայացման դեպքում:

В Армении от COVID-19 вакцинировано около 45 детей в возрасте от 12 до 18 лет
В Армении от COVID-19 уже вакцинировано около 45 детей в возрасте от 12 до 18 лет. Вакцинация бесплатная, проводится на добровольных началах. Об этом сообщили «Арменпресс» в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний.
Из вакцин, доступных в Армении, изменение, разрешающее вакцинацию лиц старше 12 лет, внесено лишь в инструкцию вакцины «Модерна». В Армении вакцинация лиц в возрасте от 12 до 18 лет проводится по заявке, с письменного согласия родителей или других законных представителей данного лица.