Անվտանգության վերականգման գործընթացը կա՛մ դոփելու է տեղում, կա՛մ անհրաժեշտ արդյունք չի տալու. Տիգրան Աբրահամյան
05/11/2021 10:50
Արցախի պաշտպանության բանակը վերականգնման և բարեփոխումների լուրջ խնդիր ունի, դեռ երկար ճանապարհ պետք է անցնի, սակայն հետպատերազմական ժամանակաշրջանում ՊԲ-ում իրականացված փոփոխությունները մի քանի քայլով առաջ են այն վիճակից, ինչ ունենք Հայաստանում, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Տիգրան Աբրահամյանը:
«Շարունակում եմ պնդել, որ և՛ զորքերում, և՛ պահեստազորում ունենք սպաներ, գեներալներ, որոնք բանակի փոփոխություններում կարող են վճռական դերակատարություն ստանձնել ու առաջ մղել ցանկացած ծանր գործընթաց, սակայն ՀՀ գործող իշխանությունների պահվածքի, դիլետանտության, խորքային բարեփոխումների հարցում կամքի բացակայության պայմաններում այս բարեփոխումները, ըստ այդմ՝ անվտանգության վերականգման գործընթացը կա․մ դոփելու է տեղում, կա՛մ անհրաժեշտ արդյունք չի տալու», - գրել է Տիգրան Աբրահամյանը։

Процесс восстановления безопасности либо не сдвинется с места, либо не принесет необходимого результата – Тигран Абрамян
05/11/2021 12:49
Армия обороны Арцаха серьезно нуждается в восстановлении и реформах, предстоит пройти еще долгий путь, однако реализованные в послевоенный период изменения в Армии обороны на несколько шагов опережают ситуацию, которая сложилась в Армении, написал на своей странице в Facebook депутат парламента от фракции блока «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Продолжаю утверждать, что и в армии, и в резерве у нас есть офицеры и генералы, которые могут сыграть решающую роль в переменах в армии и продвинуть любой тяжелый процесс, однако при таком поведении действующих властей Армении, дилетантстве и отсутствии у них воли в вопросе глубинных преобразований эти реформы, а следовательно, и процесс восстановления безопасности либо не сдвинется с места, либо не принесет необходимого результата», - написал Тигран Абрамян.