Արշակ Կարապետյանը Ֆրանսիայի դեսպանի հետ քննարկել է պաշտպանության բնագավառում հայ-ֆրանսիական համագործակցությանն առնչվող հարցեր
05/11/2021 17:48
Նոյեմբերի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին, տարածաշրջանային անվտանգությանը, զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումներին և այս համատեքստում պաշտպանության բնագավառում հայ-ֆրանսիական երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Կողմերը կարևորել են համագործակցության զարգացմանն ուղղված գործողությունների ակտիվացումը` առկա արդյունավետ ծրագրերը շարունակելու և համագործակցության նոր ուղղություններ նախաձեռնելու նպատակով:

Аршак Карапетян обсудил с послом Франции вопросы армяно-французского двустороннего сотрудничества в оборонной сфере
05/11/2021 18:37
Министр обороны Армении Аршак Карапетян 5 ноября принял Чрезвычайного и Полномочного посла Франции Анн Луйо, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с ситуацией на армяно-азербайджанской границе, региональной безопасностью, реформами в вооруженных силах и в данном контексте армяно-французским двусторонним сотрудничеством в оборонной сфере.
Стороны подчеркнули важность активизации действий, направленных на развитие сотрудничества с целью продолжения реализуемых эффективных программ и инициирования новых направлений сотрудничества.