Փաշինյանը Կապան է գնացել ոչ թե Գորիսի միջպետական ավտոճանապարհով, այլ Տաթևի գրունտային ճանապարհով (Hraparak)
05/11/2021 14:49
Երեկ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մեկնել է Կապան՝ մասնակցելու Կապանի ՏԻՄ ընտրություններին ՔՊ քաղաքապետի թեկնածու Դավիթ Դանիելյանի հոր հոգեհանգստին։
Կապանից Hraparak.am-ը տեղեկացել է, որ Փաշինյանը Կապան է գնացել ոչ թե Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհով, որի Որոտան-Նոր Առաջաձոր հատվածն ադրբեջանական վերահսկողության տակ է հայտնվել, այլ Տաթևի գրունտային` այժմ վերանորոգվող ճանապարհով։
Փաշինյանին շուրջ 20 մեքենա է ուղեկցել, գյուղերից յուրաքանչյուրի խաչմերուկներում ոստիկաններ են կանգնած եղել, որպեսզի հսկեն Փաշինյանի երթևեկությունը, և նրան ոչ ոք տեղի բնակչությունից չմոտենա։

Пашинян поехал в Капан не по межгосударственной дороге Горис-Капан, а по грунтовой дороге Татева (Hraparak.am)
05/11/2021 15:18
Премьер-министр Никол Пашинян вчера посетил Капан, чтобы присутствовать на панихиде по отцу кандидата от партии «Гражданский договор» Давида Даниеляна на выборах в органы местного самоуправления.
Как сообщили из Капана Hraparak.am, Пашинян поехал в Капан не по межгосударственной дороге Горис-Капан, участок Воротан-Нор Арачадзор которой находится под контролем азербайджанцев, а по грунтовой дороге Татева, которая сейчас ремонтируется.
Пашиняна сопровождал кортеж из около 20 машин, на перекрестке каждого села были выставлены полицейские, чтобы контролировать передвижение Пашиняна и не допустить, чтобы к нему приблизился кто-то из местных жителей.