Բոլոր հարցերի պատասխանը մեկն է՝ Նիկոլի ու իր խմբակի հեռացումը. Վահե Հակոբյան (Տեսանյութ)
Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ Վահե Հակոբյանի դիտարկմամբ՝ այսօր ամենակարևոր խնդիրը շարունակական պարտությունը դադարեցնելն է:
«Այո, մեզ այսօր պետք է խաղաղություն, բայց մեզ այսօր պետք է արժանապատիվ խաղաղություն, ոչ թե այն կեղծ օրակարգերը, որ բերում են, ուզում են «կերցնեն» մեզ», - Ազատության հրապարակում հրավիրված հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց Հակոբյանը:
Նա ընդգծեց՝ շարունակական զիջումներով արժանապատիվ խաղաղության չենք հասնի, իսկ իշխանությունը հայ ժողովրդին տանում է խաղաղության կեղծ օրակարգով:
«Այս ամենաթողությունը բերելու է մեր ազգի կործանմանը, ինչն ուզում են ստանան այս իշխանությունները: Մենք պետք է դիմադրենք պարտվողական հոգեբանությանը ու քաղաքականությանը, որը վարում է այս կառավարությունը», - ասաց նա:
Պատգամավորի խոսքով՝ հայ ժողովուրդը, բանակը չի պարտվել թուրք-ադրբեջանական տանդեմին, պարտվել է իշխանությունը: Նա նշեց, թե այս բոլոր հարցերը չեն կարող չանդրադառնալ սոցիալ-տնտեսական վիճակի վրա:
Ընդդիմադդիր պատգամավորն ասաց, թե 2022 թվականի բյուջեն նկարչություն է:
«Այս անլուրջ ու անհեռատես Նիկոլի ու իր խմբակի մոտեցումներն ու քայլերը մեզ տանում են կործանման ու, այո, մենք պետք է դառնանք մեկ բռունցք և փողոցում, և խորհրդարանում: Ո՞րն է բոլոր հարցերի պատասխանը, պատասխանը մեկն է՝ Նիկոլի ու իր խմբակի հեռացումը», - հայտարարեց Վահե Հակոբյանը:

Ваге Акопян: Есть один ответ на все вопросы – это отстранение Никола и его команды
Депутат фракции «Армения», председатель партии «Возрождающаяся Армения» Ваге Акопян считает, что самой важной задачей является остановить продолжающееся поражение.
«Да, сегодня нам нужен мир, но нам нужен достойный мир, а не те ложные повестки, которые пытаются скормить нам власти», - заявил сегодня Ваге Акопян в ходе митинга на площади Свободы.
Он подчеркнул, что постоянными уступками нельзя достичь достойного мира, а действующие власти ведут армянский народ по ложной повестке мира.
«Эта вседозволенность приведет к гибели нации, чего и хотят добиться эти власти. Мы должны сопротивляться пораженческой политике и психологии, которую проводит правительства», - сказал он.
По словам депутата, армянский народ, армия, не проиграли турецко-азербайджанскому тандему, проиграла власть. Он отметил, что все эти вопросы не могут не влиять на социально-экономическую ситуацию в стране.
Оппозиционный депутат заявил, что государственный бюджет на 2022 года просто нарисован.
«Эти несерьезные и недальновидные подходы и шаги Никола и его команды ведут нас к гибели. Да, мы должны стать единым кулаком и на улице, и в парламенте. Есть один ответ на все вопросы. Это отстранение Никола и его команды», - заявил Ваге Акопян.