«Ժողովուրդ». Բենզինի գինն առաջիկայում է՛լ ավելի կբարձրանա և կհասնի 700 դրամի
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանում սեղմված բնական գազի գինը, հնարավոր է, առաջիկայում բարձրանա: «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում այս մասին փոխանցեցին գազալցակայանների աշխատողները: Նրանց խոսքով՝ առաջիկա ամիսներին սեղմված բնական գազի մեկ լիտրը, հնարավոր է, 20-30 դրամով թանկանա: Ի դեպ, որոշ գազալցակայաններում բնական սեղմված գազի մեկ լիտրը վաճառվում է 310, իսկ որոշներում՝ 320-330 դրամով:
Մեզ հայտնի դարձավ, որ բենզինի գնի բարձրացումը գազալցակայանների ղեկավարներին ստիպել է մտածել գազի գինը բարձրացնելու մասին: Գազալցակայանների աշխատողների խոսքով՝ բենզինի գինը 520 դրամի սահմաններում չի մնա, այն առաջիկայում է՛լ ավելի կբարձրանա և կհասնի 700 դրամի. «Եթե բենզինի գինը դառնա 700-800 դրամ, գազն էլ կթանկանա հաստատ»:

«Жоховурд»: В ближайшее время цена на бензин повысится и достигнет 700 драмов
Газета «Жоховурд» пишет, что в ближайшее время в Армении может повыситься цена на сжатый газ. Об это сообщили в беседе с изданием сотрудники газозаправочных станций. По их словам, в ближайшие месяцы один литр сжатого природного газа, возможно, подорожает на 20-30 драмов. Кстати, на некоторых газозаправочных станциях один литр сжатого газа продается за 310 драмов, а на некоторых – за 320-330 драмов.
«Мы узнали, что рост стоимости бензина вынудил руководителей газозаправочных станций подумать о повышении цен на газ. По словам работников газозаправочных станций, цена на бензин не останется в пределах 520 драмов, в скором времени еще больше повысится и достигнет 700 драмов. "Если цена на бензин достигнет 700-800 драмов, то газ точно подорожает", - сказали они.
Кстати, нам сказали, что цена на сжиженный газ также продолжает оставаться высокой: один литр стоит 260 драмов», - отмечает газета.