Երեկ և այսօր ադրբեջանցիները փորձել են իրենց դիրքերն ապահովել Սև լճի տարածքում, սակայն մեր տղաները թույլ չեն տվել. Գորիսի փոխքաղաքապետ
10/11/2021 15:53
Երեկ և այսօր ադրբեջանցիները փորձել են իրենց դիրքերն ապահովել Սև լճի տարածքում, սակայն մեր տղաները թույլ չեն տվել։ Այս պահին նշված տարածքում իրավիճակը հանգիստ է, ՀՀ զինված ուժերն ամբողջովին տիրապետում են իրավիճակին, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց Գորիսի քաղաքապետի տեղակալ Կարո Քոչարյանը։
«Ո՞վ է ասել, որ ադրբեջանցիներն առաջ են եկել։ Նման բան չկա։ Ձմեռնամուտի կապակցությամբ մեր տղաներն ապահովել են իրենց դիրքերը։ Ադրբեջանցիները նույն կերպ փորձել են իրենց դիրքերը ապահովել, բայց մեր տղաները խոչընդոտ են հանդիսացել հակառակորդի առաջխաղացմանը, չեն թույլատրել։ Ընդամենն այսքանը։ Ոչ մի զինված ընդհարում չի եղել», - ասաց Կարո Քոչարյանը՝ հակադարձելով մամուլում տեղ գտած այդօրինակ լուրերին։
Հիշեցնենք, որ ադրբեջանցիներն ընթացիկ տարվա մայիսի 12-ից գտնվում են Սև լճի տարածքում՝ անընդհատ փորձելով ամրապնդել իրենց դիրքերը։ Նմանատիպ իրավիճակ է նաև Գեղարքունիքի մարզի Կութ, Վերին Շորժա և Նորաբակ գյուղերի հատվածում։

Вчера и сегодня азербайджанцы пытались обеспечить продвижение на территории Черного озера, но наши парни не позволили – вице-мэр Гориса
10/11/2021 16:45
Вчера и сегодня азербайджанцы пытались обеспечить свои продвижение на территории Черного озера, однако наши парни не позволили. На данный момент обстановка на этой территории спокойная, ВС Армении полностью контролируют ситуацию, сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am вице-мэр Гориса Каро Кочарян.
«Кто сказал, что азербайджанцы продвинулись вперед: подобного нет. В связи с приближением зимы наши парни обеспечили свои позиции. Азербайджанцы также пытались обеспечить свои позиции, но наши парни препятствовали продвижению противника, не допустили этого. Только и всего. Никакого вооруженного столкновения не было», - сказал Каро Кочарян, опровергнув распространенные в СМИ сведения.
Напомним, азербайджанские войска с 12 мая этого года проникли на территорию Черного озера в Сюникской области и постоянно пытаются укрепить свои позиции. Аналогичная ситуации создалась также на участке общин Кут, Верин Шоржа и Норабак Гегаркуникской области Армении.