Հայաստանի և Արցախի իշխանությունները հակախաղ չունեն, ավելին՝ դրսևորվում է հանցավոր անգործություն. Տիգրան Աբրահամյան
10/11/2021 12:41
Շուշիի հարակից հատվածով անցնող Ստեփանակերտ-Բերձոր ճանապարհին, նոյեմբերի 8-ին, ադրբեջանցիների իրականացրած ահաբեկչության արդյունքում 1 զոհ, երեք վիրավոր ունենք։ Երբ ինձ հարցնում են, թե ինչ հետևանքներ կունենա այս վերջին միջադեպը, ապա առաջին բանը, որ մտքովս անցնում է, հիշում եմ հոկտեմբերին 9-ին, Մարտակերտի ուղղությամբ տեղի ունեցած միջադեպը, որի արդյունքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիական անձ զոհվեց։ Այդ մասին գրել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Իսկ ի՞նչ տեղի ունեցավ դրանից հետո։ Եթե ֆիլտրենք աղմուկը, դրան հետևած սահմանային լարվածությունը, ապա տակը միայն մեկ բան է մնում՝ մարդկային դաժան ճակատագիր։ Հայաստանի և Արցախի իշխանությունները հակախաղ չունեն, ավելին՝ դրսևորվում է հանցավոր անգործություն, ինչն անխուսափելիորեն բերելու է նոր միջադեպերի», - նշել է նա։

У властей Армении и Арцаха нет контригры, более того, проявляется преступное бездействие – Тигран Абрамян
10/11/2021 13:57
В результате совершенного азербайджанцами теракта на участке дороги Степанакерт-Бердзор у города Шуши 8 ноября погиб один человек, еще трое ранены. Когда меня спрашивают, какие последствия будет иметь этот последний инцидент, то первое, о чем я думаю, вспоминаю об инциденте 9 октября в Мартакерте, в результате которого погибло гражданское лицо во время проведения сельскохозяйственных работ. Об этом написал на своей странице в Facebook депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«А что произошло после этого? Если отфильтровать шум, последовавшую за этим напряженность на границе, то остается только одно – жестокая человеческая судьба. У властей Армении и Арцаха нет контригры, более того, проявляется преступное бездействие, которое неизбежно приведет к новым инцидентам», - отметил Тигран Абрамян.