Բարձրագույն և հետբուհական ուսումնական հաստատություններին առաջարկվել է անցնել առկա ուսուցման
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը շրջաբերական գրություն է ուղարկել ՀՀ բարձրագույն և հետբուհական մասնագիտական կրթական ծրագրեր իրականացնող կազմակերպություններին:
ԿԳՄՍ նախարարությունն առաջարկում է նոյեմբերի 15-ից բարձրագույն և հետբուհական մասնագիտական ուսումնական հաստատություններում ուսումնական գործընթացի կազմակերպումն իրականացնել առկա ուսուցմամբ (ըստ անհրաժեշտության՝ համապատասխան դասընթացների համար ուսումնական պլանով նախատեսված դասախոսության ժամերը կարող են կազմակերպվել հեռավար/առցանց ձևով):
Միաժամանակ ուսումնական գործընթացը և իրականացվող աշխատանքները կազմակերպելիս անհրաժեշտ է խստագույնս պահպանել կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) տարածման կանխարգելման նպատակով կիրառվող սանիտարական կանոնները և անհրաժեշտ անվտանգության երաշխիքները։

Вузам и послевузовским учебным заведениям предложено перейти на очный формат обучение
Министерство образования, науки, культуры и спорта Армения направило циркулярное письмо организациям, реализующим программы высшего и послевузовского профессионального образования в Республике Армения.
Министерство образования, науки, культуры и спорта предлагает вузам и послевузовским учебным заведениям перейти с 15 ноября на очный формат обучения (при необходимости лекции по соответствующим курсам, предусмотренным учебным планом, могут быть организованы дистанционно/онлайн).
Одновременно при организации учебного процесса и проведении работ необходимо строго соблюдать санитарные правила, установленные с целью предотвращения распространения коронавирусной инфекции (COVID-19), и необходимые гарантии безопасности.