Փաշինյանի թիկնապահներից մեկի բակում գիշերը նռնակի պայթյուն է որոտացել. 168.am
168․am-ի տեղեկություններով՝ այս գիշեր՝ ժամը 2-ի սահմաններում, միջադեպ է գրանցվել Կոտայքի մարզի Կոտայք գյուղում․ անհայտ անձը նռնակ է նետել բնակիչներից մեկի տան ուղղությամբ: Տուժածներ չկան:
Կայքի աղբյուրը հայտնել է, որ տանտերն ունի 2 տղա, որոնցից մեկն աշխատում է էլեկտրատեխնիկայի խանութներից մեկում, մյուսը Նիկոլ Փաշինյանի թիկնապահներից է:
168․am-ը դիմել է ՀՀ Ոստիկանություն՝ ցանկանալով ճշտել միջադեպի մանրամասները:
«Նոյեմբերի 13-ին՝ ժամը 07:20-ին, ոստիկանություն հաղորդում է ստացվել, զանգահարել է քաղաքացի ու հայտնել, որ տան բակում գիշերը տեղի է ունեցել նռնակի պայթյուն, որի հետևանքով վնասվել են տան պատուհանները: Վնասի չափը և հանգամանքները պարզվում են: Կատարվում է նախաքննություն», - տեղեկացրել են ոստիկանությունից:

Во дворе дома одного из охранников Пашиняна ночью взорвалась граната –168․am
Этой ночью в районе 2 часов произошел инцидент в общине Котайк Котайкской области Армении: неизвестный бросил гранату в направлении дома одного из жителей. Пострадавших нет, сообщает  168․am.
Как сообщил источник сайта, у хозяина дома двое сыновей, один работает в магазине электротехники, а другой – сотрудник охраны Никола Пашиняна.
168․am обратился в полицию Армении, чтобы уточнить подробности инцидента.
«13 ноября, в 07:20, в полицию поступило сообщение, позвонивший гражданин сообщил, что во дворе дома ночью произошел взрыв гранаты, в результате чего были повреждены окна. Размер причиненного ущерба и обстоятельства выясняются. Проводится предварительное следствие», - сообщили в полиции.