Ընդդիմության առաջնորդներին առաջարկում եմ շտապ քննարկել պատգամավորի մանդատներից հրաժարվելու հարցը. Թովմասյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Թագուհի Թովմասյանը ըննդիմադիրներին առաջարկում է հրաժարվել պատգամավորական մանդատից։
«Մեր երկրում ստեղծված այս օրհասական դրության պայմաններում չենք կարողանում արդյունավետ աշխատանք կատարել՝ որպես օրենսդիր:
Ցավալի է, բայց խորհրդարանական երկրում առաջնային մանդատով օժտված պատգամավորներով չենք կարողանում անհրաժեշտ ջանքեր գործադրել՝ կանխելու մեր պետության հետ կատարվող այս անթույլատրելի իրավիճակը։
Ընդդիմության առաջնորդներին առաջարկում եմ հնարավորինս շտապ քննարկել, օրինակ, ԱԺ պատգամավորի մանդատներից հրաժարվելու հարցը՝ միաժամանակ հայտարարելով, որ ովքեր մանդատ կվերցնեն, հայրենիքի դավաճան են։
Հարգելի՛ գործընկերներ, պետք է շտապ գործենք, հայրենիք ենք կորցնում։
Հ. Գ. Սա պայքարի տարբերակներից մեկն է, գուցե այլ ձևաչափ առաջարկվի: Կոնսենսուսային լուծում է պետք», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է պատգամավորը։

Предлагаю лидерам оппозиции срочно обсудить вопрос отказа от депутатских мандатов – Тагуи Товмасян
Депутат парламента от фракции «Честь имею» Тагуи Товмасян предлагает оппозиционным депутатам отказаться от мандата.
«В условиях создавшейся в нашей стране этой роковой ситуациимы, как исполнительная власть, не можем эффективно работать.
Горестно, но в парламентской стране наделенные первичным мандатом депутаты не могут приложить необходимые усилия для предотвращения сложившейся в нашей стране этой неприемлемой ситуации.
Я предлагаю лидерам оппозиции в срочном порядке обсудить, например, вопрос отказа от депутатских мандатов, заявив при этом, что тот, кто возьмет мандат – предатель родины.
Уважаемые коллеги, надо действовать быстро, мы теряем Родину.
P.S. Это один из вариантов борьбы, может, кто-то предложит другой формат. Нужен консенсус», - написала на своей странице в Facebook Тагуи Товмасян.