ԱՄՆ-ն առաջարկում է «Աէրոֆլոտ»-ի անձնակազմերին ԱՄՆ վիզա ստանալու համար Երևան թռչել
Միացյալ Նահանգները ռուսական «Աէրոֆլոտ» ավիաընկերության անձնակազմերին առաջարկել է թռչել Երևան՝ ամերիկյան վիզա ստանալու համար, հայտնել է ՏԱՍՍ-ի դիվանագիտական ​​աղբյուրը Մոսկվայում։
«Սա ձեռառնոցի է։ Նրանք դա մեզ ներկայացնում են, որպես մեծ առաջընթաց, որ համաձայնել են «Աէրոֆլոտ»-ի անձնակազմերին ընդունել Երևանում ԱՄՆ դեսպանատանը։ Այսինքն, վիզա ստանալու համար նրանք պետք է թռչեն Երևան», - ասել է աղբյուրը։
Աղբյուրի համաձայն՝ Վաշինգտոնը միտումնավոր է նման գործողություններ իրականացնում, որպես պատասխան քայլ այն բանի, որ Մոսկվայում Ռուսաստանի քաղաքացիները իրավունք չունեն աշխատանքի ընդունվել ԱՄՆ դեսպանատանը։

США предложили экипажам «Аэрофлота» летать в Ереван за американскими визами
США предложили экипажам российской авиакомпании «Аэрофлот» летать в Ереван за американскими визами, заявил ТАСС дипломатический источник в Москве.
«Прямо какое-то издевательство. Они нам преподносят как огромный шаг вперед, что они согласились принимать экипажи «Аэрофлота» в Ереване в своем посольстве. То есть люди летят, чтобы получить визу, в Ереван», - отметил собеседник агентства.
По словам источника, Вашингтон намеренно осуществляет такие действия, чтобы вызвать недовольство у российской стороны, вследствие запрета на наем граждан РФ и других стран в дипмиссию США в Москве.