Ադրբեջանցիների հետ շփման գծում տեղաշարժերը, թշնամու ամրացումը հուշում է, որ առաջիկայում եղած անվտանգային սպառնալիքները շարունակելու են կտրուկ աճել․ Տիգրան Աբրահամյան
15/11/2021 10:27
«Գեղարքունիքի, Վայոց ձորի, Սյունիքի՝ ադրբեջանցիների հետ շփման գծում տեղի ունեցող տեղաշարժերը, թշնամու ամրացումը, ինչպես նաև՝ սանձարձակ պահվածքը հուշում է, որ առաջիկայում եղած անվտանգային սպառնալիքները շարունակելու են կտրուկ աճել։
Աշխարհագրական դիրքը, բարձրադիր հատվածներում տեղակայված մարտական հենակետերը, խստաշունչ եղանակային պայմանները, ամրաշինական ոչ ամբողջական աշխատանքները, թիկունքային ոչ բավարար ապահովումն առավել բարդացնում են սահմանին կանգնած մեր զինծառայողների խնդիրը։
Բանակին՝ ներքին և արտաքին թուրքի հասցրած հարվածների պայմաններում, իսկական տղամարդիկ, հայրենիքն ամեն ինչից վեր համարող անձինք առաջնագծում են։
Պետք է ամեն գնով աջակցենք մեր զինծառայողներին, իսկ մեր բանակին այսպիսի վիճակի հասցնողները դեռ պատասխան են տալու»։

Передвижения на линии соприкосновения с азербайджанцами, укрепление позиций врага свидетельствуют о продолжающемся росте угроз безопасности – Тигран Абрамян
15/11/2021 11:10
Депутат парламента Армении от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян обратился к ситуации на линии соприкосновения с Азербайджаном.
«Передвижения на линии соприкосновения с азербайджанцами в Гегаркунике, Вайоц Дзоре, Сюнике, укрепление позиций, а также развязанное поведение врага подсказывают, что в ближайшее время угрозы безопасности резко увеличатся.
Географическое положение, размещенные на высокогорных участках боевые пункты, суровые погодные условия, неполноценные укрепительные работы, недостаточное тыловое обеспечение еще больше осложняют задачу стоящих на границе наших военнослужащих.
В условиях нанесенных армии внутренним и внешним турком ударов, настоящие мужчины, люди, считающие родину превыше всего, находятся на передовой.
Мы должны любой ценой поддерживать наших военнослужащих, а те, кто довел нашу армию до такого состояния, еще ответят», - написал Тигран Абрамян.