Քո նշանակած նախարարները քո կրկնօրինակներն են. դու չես կարող արժեք ստեղծել, դու միայն կարող ես քաոս ծնել. Փաշինյանի նախկին խորհրդական
15/11/2021 15:23
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նախկին խորհրդական Մեսրոպ Պապիկյանը քննադատական խոսքեր է ուղղել իր նախկին ղեկավարին։
«Քո քաղաքական որոշումների կամ որոշումների բացակայության արդյունքում են, որ զինվորները բարոյազրկված են։ Քո հախուռն, անհեռատես, զգացմունքային մակերեսային քաղաքականության արդյունքում է ամեն ինչ գնում դեպի քաոս», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է նա։
Մեսրոպ Պապիկյանն ընդգծել է՝ քաոսը հեղափոխություն անելու համար է լավ գործիք, բայց պետությունը քաոսով չես կարող կառավարել։
«Քո շուրջը միշտ եղել է քաոս, հետ նայիր կտեսնես՝ քաոսը ՊՆ-ում է, քաոսը ԱԱԾ-ում է, քաոսը ՊՎԾ-ում է, քաոսը ԱԺ-ում է, քաոսը նախարարություններում է, քաոս ավագանիներում է, քաոսը կուսակցությունում է, քաոսը ներքաղաքական դաշտում է, քաոսը քո կենսակերպն է։ Դու քաոս ես սփռում, ոչ թե կառավարում։ Ինչքան էլ նախարարներ փոխես, բան չի փոխվի, քո նշանակած նախարարները քո կրկնօրինակներն են, քո լայթ տեսակներն են։ Դու չես կարող արժեք ստեղծել, դու միայն կարող ես քաոս ծնել և սփռել», - գրել է Փաշինյանի նախկին խորհրդականը։

Назначенные тобой министры твои копии, ты не может создавать ценность, ты лишь порождаешь и сеешь хаос – бывший советник премьера
15/11/2021 18:27
Бывший советник премьер-министра Никола Пашиняна Месроп Папикян выступил с критикой в адрес бывшего руководителя.
«В результате твоих политических решений или отсутствия решений наши солдаты деморализованы. В результате твоей хаотичной, недальновидной, эмоциональной поверхностной политики все ввергается в хаос», - написал на своей странице в Facebook бывший советник премьера.
Месроп Папикян подчеркнул, что хаос – хороший инструмент для проведения революции, но государством нельзя управлять с помощью хаоса.
«Вокруг тебя всегда был хаос, оглянись назад и увидишь: хаос – в Минобороны, хаос – в СНБ, хаос – в Государственной службе контроля, хаос – в Национальном Собрании, хаос – в министерствах, хаос – в Совете старейшин, хаос – в партиях, хаос – во внутренней политике. Хаос – твой образ жизни. Ты сеешь хаос, а не управляешь. Сколько бы ты ни менял министров, ничего не изменится. Назначенные тобой министры – твои копии, твои light-версии. Ты не может создавать ценность, ты можешь только порождать и сеять хаос», - написал бывший советник Пашиняна.