Արմեն Գրիգորյանն ու ՌԴ դեսպանը քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանագծման և սահմանազատման գործընթացը շուտափույթ սկսելու անհրաժեշտությունը
Նոյեմբերի 16-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հանդիպման առանցքում եղել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրադրությունը: Այս համատեքստում կողմերը շեշտել են հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանագծման և սահմանազատման գործընթացը շուտափույթ սկսելու անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցները վերահաստատել են ավելի վաղ ձեռքբերված համաձայնության ամբողջական իրականացումն, այն է՝ ռազմագերիների փոխանակում՝ «բոլորը բոլորի դիմաց» ձևաչափով: Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել հաղորդակցման ուղիների ապաշրջափակման հարցին:

Армен Григорян и посол РФ обсудили необходимость скорейшего начала делимитации и демаркации армяно-азербайджанской границы
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 16 ноября встретился с послом Российской Федерации в Армении Сергеем Копыркиным.
В центре внимания встречи была ситуация на армяно-азербайджанской границе. В данном контексте стороны подчеркнули необходимость скорейшего начала процесса делимитации и демаркации армяно-азербайджанской границы.
Собеседники вновь подтвердили полную приверженность реализации достигнутой ранее договоренности, в частности, обмена военнопленными по принципу «всех на всех». В ходе встречи был затронут вопрос разблокировки транспортных коммуникаций.