«Ժողովուրդ». Սուրեն Պապիկյանը նախարարի պաշտոնում ժամանակավոր կմնա. ՊՆ-ում գզվռտոց է
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Սուրեն Պապիկյանի՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնում նշանակվելը ժամանակավոր բնույթ է կրելու: Կառավարության թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանը Պապիկյանին ՊՆ է ուղարկել մի նպատակով՝ հասկանալու, թե ինչ է կատարվոմ նախարարության ներսում:
Բանն այն է, որ ՊՆ-ում, սահմանային իրավիճակին զուգահեռ, ներքին գզվռտոց է, և պաշտոնյաներից մինչև շարքային միմյանց վրա են գցում որևէ աշխատանք կատարելու պատասխանատվությունը, միմյանց անգործության մասին հասցնում են ղեկավարներին և այսպես շարունակ:
Արդյունքում նախարարությունը թափ տալու գործընթաց է սկսվելու, և այդ գործընթացի արդյունքում ընդհուպ բարձրաստիճան ազատումներ են սպասվում, այդ թվում` ԳՇ պետ Արտակ Դավթյան, նրա տեղակալներ և այլ գեներալներ։

«Жоховурд»: Сурен Папикян назначен министром обороны временно
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что назначение бывшего вице-премьера Сурена Папикяна на должность министра обороны Армении носит временный характер. Как передают источники издания в правительстве, Никол Пашинян отправил Папикяна в Минобороны с одной целью – понять, что происходит в оборонном ведомстве.
«Дело в том, что в министерстве обороны параллельно с ситуацией на границе идет внутренняя грызня и все, начиная от должностных лиц до рядовых, перекладывают друг на друга ответственность за ту или иную работу, докладывают вышестоящему руководству о бездействии друг друга и так постоянно.
Посему принято решение начать в министерстве процесс кадровой встряски, в результате чего ожидаются увольнения высокопоставленных военных, в том числе начальника ГШ ВС Артака Давтяна, его заместителей и других генералов», - пишет газета.