«Սահմանին իրավիճակը լարված է». Հայաստանը դիմում է միջազգային գործընկերներին
Ազգային ժողովում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հռիփսիմե Գրիգորյանը հայտարարեց, որ իրավիճակը ՀՀ արևելյան ահմանին շարունակում է մնալ լարված:
Նա Հայաստանի միջազգային գործընկերներին, այդ թվում, ՀԱՊԿ-ին, ԵԱՀԿ-ին, ԵԽԽՎ-ին ու ԵՄ-ին կոչ արեց իրականացնել զսպման անհրաժեշտ գործողություններ՝ ուղղված ադրբեջանական հերթական սադրանքի դատապարտմանն ու հետագա գործողությունների կանխմանը:
«Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիան ուղղված է Հայաստանի ինքնիշխանության, տարածքային ամբողջականության դեմ, միաժամանակ, սպառնալիք է հանդիսանում տարածաշրջանային անվտանգությյանն ու կայնունությանը ու հակասում է նոյեմբերի 9-ի հայտարարության դրույթներին», - ասաց պատգամավորը:

«Ситуация на границе напряженная» – Армения обращается к международным партнерам
Депутат фракции «Гражданский договор» Рипсиме Григорян заявила сегодня в парламенте, что ситуация на восточном направлении границы Армении продолжает оставаться напряженной.
Она призвала международных партнеров Армении – ОДКБ, ОБСЕ, ПАСЕ и ЕС –  предпринять необходимые действия по сдерживанию, нацеленные на осуждение очередной азербайджанской провокации и предотвращение дальнейших действий.
«Военная агрессия Азербайджана направлена против суверенитета, территориальной целостности Армении, является одновременно угрозой безопасности и стабильности в регионе и противоречит положениям трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 года», - сказала депутат.