Ստեղծված իրավիճակում Փաշինյանը Պուտինի հետ զրույցում հույժ կարևորել է հայ-ռուսական ռազմավարական գործընկերությունը
16/11/2021 21:55
Վարչապետը հանգամանալից կերպով ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցող վերջին զարգացումները: Նիկոլ Փաշինյանն  ընդգծել է, որ ադրբեջանական զինված ուժերի գործողությունները ոչ այլ ինչ են, քան ագրեսիա Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ: Ստեղծված իրավիճակում վարչապետը հույժ կարևորել է հայ-ռուսական ռազմավարական գործընկերությունը:
Վերահաստատվել է նաև 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների նկատմամբ հայկական կողմի հավատարմությունը:

В разговоре с Путиным Пашинян особо подчеркнул важность армяно-российского стратегического сотрудничества
16/11/2021 21:58
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в телефонном разговоре с президентом России Владимиром Путиным детально представил развития, происходящие на армяно-азербайджанской границе.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, Пашинян подчеркнул, что действия ВС Азербайджана являются агрессией против суверенной территории Армении.
В создавшейся ситуации премьер-министр Армении особо подчеркнул важность армяно-российского стратегического сотрудничества.
Пашинян также подтвердил приверженность Армении заявлениям от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года.