Բանակցություններ ընթանում են, բայց չեմ կարող ասել՝ ինչի շուրջ․ Արմեն Խաչատրյան (Տեսանյութ)
Պաշտպանության նախարարությունը պարբերաբար տեղեկատվություն տրամադրում է, տիրապետում եմ այնքանով, որքանով պաշտոնական աղբյուրներն են տրամադրում, սահմանին տիրող իրավիճակի, հայկական կողմից զոհերի, անհայտ կորածների, գերիների թվի մասին լրագրողների հարցերին ի պատասխան՝ ասաց ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի անդամ, ՔՊ-ական պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը։
Նա հայտարարեց, որ չճշտված տեղեկատվություն չի պատրաստվում հրապարակել, չպատասխանեց նաև հարցին, թե հրադադար հաստատելու համար պայման դրվե՞լ է և այն կատարվե՞լ է, թե՞ ոչ։
«Չեմ կարող ասել», - նշեց նա՝ ավելացնելով, որ բանակցություններ են ընթանում։
«Բանակցություններ լինելու են, այս պահի դրությամբ էլ, որքանով տեղյակ եմ, բանակցություններ կան», - ասաց Խաչատրյանը, իսկ թե ինչի շուրջ են բանակցությունները, կրկնեց․ «Չեմ կարող ասել, չեմ ասի»։

Переговоры ведутся, но не могу сказать, о чем – Армен Хачатрян
Министерство обороны периодически предоставляет информацию: я знаю столько, сколько сообщают официальные источники, заявил сегодня депутат фракции «Гражданский договор», член постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности Армен Хачатрян, отвечая на вопросы журналистов о числе погибших, без вести пропавших и плененных с армянской стороны.
Он сказал, что не собирается оглашать уточненные данные, а также не ответил на вопрос, было ли выдвинуто условие для установления перемирия, и выполнено ли оно.
«Не могу сказать», - отметил он, добавив, что ведутся переговоры.
«Должны состояться переговоры, насколько я знаю, сейчас ведутся переговоры», - сказал Хачатрян, не уточнив, о чем эти переговоры.