Ռուսաստանի ՊՆ-ն հանդես է եկել դեմարկացիայի ու դելիմիտացիայի առաջարկություններով.  Փաշինյանը հանձնարարել է ճշգրտել մանրամասները և իրագործել դրանք (Տեսանյութ)
18/11/2021 11:09
Ռուսաստանի ՊՆ-ն հանդես է եկել դեմարկացիայի ու դելիմիտացիայի առաջարկություններով. Փաշինյանը հանձնարարել է ճշգրտել մանրամասները և իրագործել դրանք (Տեսանյութ)
Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ Հայաստանի ու Ադրբեջանի սահմանների միջև դեմարկացիա ու դելիմիտացիա իրականացնելու վերաբերյալ Ռուսաստանը երեք առաջարկ է հնչեցրել:
«Երեքն էլ մեզ համար ընդունելի են եղել ու շարունակում են ընդունելի մնալ: Երեկ ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը դեմարկացիայի ու դելիմիտացիայի վերաբերյալ հանդես է եկել առաջարկություններով, ու ես ուզում եմ վերահաստատել, որ այդ առաջարկությունները մեզ համար ընդունելի են», - ասաց Փաշինյանը:
Նա Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին հանձնարարեց ռուս գործընկերոջ հետ ճշգրտել մանրամասները ու փորձեն իրագործել ՌԴ արած առաջարկների հիման վրա:

МО России выступило с предложением о демаркации и делимитации армяно-азербайджанской границы: Пашинян поручил уточнить и реализовать
18/11/2021 11:16
Министерство обороны России выступило с предложением о демаркации и делимитации армяно-азербайджанской границы, заявил премьер Армении Никол Пашинян.
«Вчера в парламенте я заявил, что с мая 2021 года из России поступило три предложения о демаркации и делимитации армяно-азербайджанской границы, и все три предложения были и остаются для нас приемлемыми. Вчера после моего заявления министерство обороны России выступило с предложениями о подготовительном этапе процесса демаркации и делимитации», - сказал Пашинян на заседании правительства.
Он отметил, что эти предложения приемлемы, и поручил министру обороны Армении Сурену Папикяну вместе с главой Минобороны России Сергеем Шойгу уточнить детали, и «попытаемся реализовать эти предложения в рамках и на основе предложений РФ».