Փարիզն ու Մոսկվան պետք է համագործակցեն Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հիմքեր ստեղծելու համար. Ֆրանսիայի ԱԳՆ
19/11/2021 13:44
Ֆրանսիայի արտգործնախարար Ժան-Իվ Լը Դրիանը հայտարարել է, որ Փարիզում ՌԴ ԱԳ նախարարի, ինչպես նաև Ռուսաստանի և Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարարների մասնակցությամբ «2 + 2» ձևաչափով բանակցություններում քննարկվել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման հարցը։
«Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կայուն խաղաղության հիմքեր դնելու համար», - ասել է Լը Դրիանը ֆրանսիական Monde թերթին տված հարցազրույցում։

Париж и Москва должны сотрудничать, чтобы заложить основы для мира между Азербайджаном и Арменией - глава МИД Франции
19/11/2021 13:28
Глава МИД Франции Жан-Ив Ле Дриан заявил, что в переговорах в формате «2+2», проведенных в Париже с участием главы МИД РФ, также министров обороны России и Франции, обсуждался вопрос нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.
«Чтобы заложить основы прочного мира между Арменией и Азербайджаном», - сказал Ле Дриан в интервью французской газете Monde.